Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne féljen...

Mit tegyek hogy ne féljen kimenni sétálni a 6 hónapos kutyus?

Figyelt kérdés
1 hónapja van nálam de azóta nagyon nehezen megy a séta. A szomszédban is vannak kutyusok, akik ha elkezdenek ugatni nem mer tovább menni. Egyszer kivittem ölben egy pár házzal lentebb ahol már nem voltak kutyák és ott szépen sétált. Próbálkoztam a szocializálással is, de nem nagyon barátkozik inkább visszahúzódó. Barátságos kutyusokkal sem talál közös hangot, inkább menekül előlük. A fajtája egyébként keverék, bull típusúnak tűnik, örökbefogadott kutyus. Az embereket imádja, az idegeneket is körbepuszilja a jelenlétemben.
2022. ápr. 4. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

A legjobb a fokozatosság, először szoktassad hozzá a nyakörvhöz és pórázhoz, megjutalmazhatod ha nem fél attól. Aztán bent a házban kicsit "sétáltathatod", majd kicsit kint is séta, először csak ismerje meg a terepet és megint csak szép lassan.


Kutyaugatáshoz is ugyan így hozzá tudod szoktatni, lakásban kutyaugatást bejátszol neki és egy idő után tudni fogja hogy semmi negatív nem történik vele.


Barátságos kutyusok ilyesztőek tudnak lenni, mert nagyon pörögnek, célszerű olyan kutyákkal szocializálni akik idősebbek és nyugottabbak.

2022. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Sorrendisegi szabalyokat tarsd be. Attol automatikusan kovet es elfogadja a donteseid.
2022. ápr. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkeppen szoktatni kell szerintem. Eloszor 1-2kutyahoz, aztan később ha van lehetoseged vidd el néha egy közeli kutyanapkozibe. Az pont arra jo, hogy szokja nélküled is a kutyák társaságát.
2022. ápr. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1-es: kinti kutyus és pórázon szépen sétál. A félelemmel van gond.
2022. ápr. 6. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!