Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy a kutyámat gazdátlannak nézzék? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tudom kicsit butácska a kérdés megfogalmazása, de a lényeg, hogy nap mint nap látok olyan gazdikereső kutyákat, akiket chip nélkül találtak, ami számomra egyszerűen hihetetlen a mai világban.

Az én kutyám chipes, regisztrálva is van a chip, minden adat benne van, viszont a chip el van csúszva, nem a nyakánál van, hanem a vállánál, több versenyen is voltunk már, ahol ezzel a kis kézi chipolvasóval, ami állatvédőknek is van elég nehezen találták meg. Szóval felmerült bennem, hogy ha elveszne lehet, hogy őt is elkönyvelnék chip nélküli kutyának és ezért nem is keresnének engem. Nem lehet, hogy a többi kutyánál is sokszor csak elvándoroltak a chipek?


A másik, hogy sok posztnál látom, hogy azért nem is keresik a régi gazdáját, mert elhanyagolt volt a külseje és az emberekkel is bizalmatlan, biztos nem törődtek vele, sőt lehet még bántották is.

Nos az én kutyám hosszúszőrű és egy másfél órás parkozós, patakozós séta után nekem is át kell alaposan fésülnöm, a szőrét megtörölnöm, hogy ne úgy nézzen ki, mintha most hoztam volna a sintértelepről, el sem tudom képzelni hogy nézne ki esetleg több óra bolyongás után. Persze hozzáértő szem észreveszi, hogy formára van vágva a szőre, de ha ez éppen tiszta sár, akkor elég nehéz ezt kiszúrni, hiszen egy nagyobb séta végére is ápolatlannak tűnik. Ráadásul eléggé fél az idegenektől, sosem volt bántva, de egyáltalán nem az a barátkozós típus, ha elveszne az alapból egy nagyon stresszes helyzet lenne neki, biztos vagyok benne, hogy ez a tartózkodását rettegéssé erősítené.


A kérdés persze inkább elméleti jellegű, sosem volt még felügyelet nélkül kint még a kertben sem, sétálni meg pórázon viszem, szóval nem sok esélyét látom, hogy valaha elveszne, de tényleg a sok ilyen jellegű poszt láttán felmerült bennem, hogy ezen kritériumok alapján (chip, ápoltság, nyitottság) lehet engem se tartanának arra érdemes gazdinak, hogy visszajuttassák a kutyám.

Szerintetek a kóbor állatokat találók mennyire veszik számításba ezeket?


Mert én ennek sokszor azt látom, hogy van egy jófej, mindenkivel haverkodós, mindenkinek az ölébe bújós kutya, akiről egyből azt írják, hogy olyan kis szeretetéhes, biztosan hiányzik neki a gazdája, segítsetek megtalálni. Viszont ha nem ilyen, akkor máris rossznak tartják az előző körülményeit. Pedig szerintem nem attól lesz egy kutya szeretve, szocializálva, jól tartva feltétlenül, hogy mindenkivel haverkodós, ez sokkal inkább alaptulajdonság, amit vagy hoz magával, vagy nem, persze valamennyire fejleszthető is, de a hétköznapi életben meg nem az a jól nevelt kutya, amelyik felugrik a vendég ölébe vagy minden járókelőt arcon nyal.



2022. ápr. 6. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

1. Ne engedd szabadon kószáni egyedül.

2. Legyen rajta nyakörv vagy hám.

3. A chippel nem lehet kezdeni valamit, hogy normális helyen legyen?

2022. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nyakörv?
2022. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A chipolvasót végig szokták húzgálni az egész testen, mert nem olyan ritka hogy elmászkál még a betokozódás előtt. Állatvédők akik ezt csinálják hosszú évek óta, vannak annyira tapasztaltak hogy nem csak a nyakánál nézik meg.
2022. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ha még is elszökne akkor egy biléta kéne a chip mellett amire rákéne írni a gazdi telefon számát😊🐶
2022. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Chipolvasóval tetőtől talpig átnézik a talált kutyákat, akár 4-5-ször is. Ne aggódj emiatt.


A külseje meg nem nyom a latba, hiszen először a csipet keresik mindig, az pedig meg fog lenni.


Amúgy nyakörv/hám, esetleg bileta.


De túl gondolod, ne aggódj ennyit.

2022. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Chipeztesd újra. Chip és chip közt is van különbség.

Nyakörvön jelezd, hogy "Chipezve vagyok"

2022. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

#3

#4


Már ha feltételezzük hogy gyakorlott szervezethez kerül.

Mi már találtunk kutyust egy forgalmas autóúton rohangálni, megálltunk és a legközelebbi benzinkúton mi magunk olvastunk chipet az ottani kütyüvel. Nekem pl eszembe se jutott volna ennyire alaposan átvizsgálni, nekem az volt meg hogy nyakban van és kész.

(Ma is tanultam valamit, ha lesz ilyen helyzet és nyaknál nem találjuk, jobban megnézzük.)

A kutyusnak végül volt chipje és haza tudtuk juttatni, de kb 2 órát spórolt volna nekünk a gazdi ha rak a nyakörvre egy bilétát a telszámmal és/vagy lakcímmel. :D szóval én arra voksolok, az a legegyszerűbb.

2022. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 és #5 akart lenni, sorry
2022. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7, gondolom, ha nem találtál volna benne chipet, akkor nem dobtad volna vissza az utcára, hanem menhelyre vitted volna. Ők meg ellenőrizték volna a saját olvasójukkal, és megtalálták volna benne.

Valahogy nem tudom elképzelni hogy egy állatbarát ember képes olyasmire hogy ha van chip akkor segít a kutyának, ha nincs chip akkor otthagyja a bajban. Én legalábbis mindig állatvédőkhöz fordultam ha nem volt chip, ezt feltételezem rólad is.

Egy talált kutya előbb-utóbb profikhoz kerül, ha nem sikerül kinyomozni a gazdit.

2022. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Őszintén szólva befogadtam volna szívesen, ha nem találjuk a gazdit. (Nyilván még fotóval futottam volna egy kört a környékbeli fb csoportokban, de a lényeg hogy megtartottuk volna ha úgy van.)

2022. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!