Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maradjak a MEOE-nél vagy...

Maradjak a MEOE-nél vagy menjek át az MNJK-ba?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos németjuhász kutyám a törzskönyvét a MEOE adta ki. Azt tanácsolták nekem hogy honosítsam MNJK-ra mert hogy a MEOE-ban nagy változások lesznek. Azt tudom hogy a két létesítémény között már régen dúl a vita. Ha honosítattom a törzskönyvet akkor az nekem milyen előnyökkel illetve hátránnyal járhat??


Köszönöm a válaszaitokat előre is!


2007. dec. 31. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben a regisztrációjuk díjtalan. ( Legalábbis ezt írják. ) A legjobb talán, amit tehetsz, hogy elmész tenyésszemlére, vagy indítod juniorban a kutyát és a törzskönyvmásolatot, az elért eredményt igazoló lap másolatával benyujtod az MNJK-ba is. Nyugodtan lehetsz mindkét helyen tag, de a MEOE tagságot nem érdemes meszüntetni, mert még birkóznak az FCI-vel, hogy elfogadja-e a kizárólag MNJK-s törzskönyveket. Ami fontos, hogy 1,5 évesen csináltasd meg a DP szűrést, és a munkavizsgát, mert ezek nélkül komoly versenyeken szóba sem állnak veletek. ( Valamint érdemes tudni, hogy egyáltalán érdemes-e tenyésztésbe venni a kutyát! )
2007. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!