Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartása lakásban?...

Kutya tartása lakásban? Milyen árban vannak manapság a rendes kennelből származó, törzskönyvezett fajtatiszta kiskutyák? (goldi, német boxer)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutya vásárláson gondolkozunk párommal. Egyenlőre nem tudunk dönteni a Golden retriever és a Német boxer között. Esetleg ha valakinek lenne velük tapasztalata lakásban tartva, szívesen várom a véleményeket. Jelenleg társasházi lakásban élünk, mindketten dolgozunk (én otthonról), de úgy vélem elég időt tudnánk szánni a kutyusra (napi MIN 2 nagy játékos séta), illetve kutya sulit is néztünk már a közelben.

További kérdésem az lenne, hogy kb milyen árban lehetnek ezek a kutyusok? Több kennelt is néztem, de sajnos árak nincsenek feltüntetve.



#kutya #golden retriever #német boxer #Kutya lakásban tartása #Fajtatiszta árak
2022. ápr. 11. 15:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%
lakásba kutyát 4!? mért nem inkább tehenet viszel a lakásba
2022. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sokáig én sem szerettem volna lakásba kutyát, de közben rájöttem, hogy sajnos rövid az élet ahhoz, hogy azért ne legyen kutyám mert nincs pénzem ilyen árak mellett kertes házra. Sokan tartanak lakásban kutyákat és teljesen jól elvannak, értelmes válaszokat várok, köszönöm! :)
2022. ápr. 11. 15:35
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
1. Megfelelő foglalkozás mellett, nagyon sok fajta tartható lakásban.
2022. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%

Hát persze kérdező, börtönben is sokan élnek, aztán háá semmi bajuk sincs heee! Ja de ők legalább eltölthetnek napi 1 órát az udvaron szabadon, nem úgy mint szerencsétlen kutyák! Lakótelepen élek és pontosan látom a kutyatartó "kultúrát". A drága gazda leviszi a kutyát tojni, brunyálni. Egyszer körbesétálják az emeletes házat, ez alatt a gazda a telefonját nyomkodja, nem is figyel a kutyára, ha 1 másodpercnél tovább szimatol, akkor arrébb rángatja. Kb. fél perc után viszi is be. Én mondjuk az ilyeneket kivégeztetném, de hát sajnos nem rajtam múlik. Ezek legalább kicsi kutyák, te meg egyből egy mamutot akarsz a lakásba vinni. Idióta.


"rájöttem, hogy sajnos rövid az élet ahhoz, hogy azért ne legyen kutyám mert nincs pénzem ilyen árak mellett kertes házra" ja, csak a többség yorkit, westit meg ilyesmi zsebpatkányokat tart.

2022. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
4. Azok a "zsebpatkányok" soksor mozgásigényesebbek, mint a kérdező állta említett Német boxer.
2022. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Arakat nem tudok, mert csak menhelyi, vagy talalt kutyaim voltak/vannam, de lakasba inkabb boxer, nyilvan vedlik o is, de konnyebb a nem szöszölős szőrt takaritani, es a goldinak melege is lenne. Van egy hasonlo szortipusu kutyam, mint a goldi, de ha teheti inkabb az udvaron van meg esoben es hoban is jol erzi magat, a rovidszoru viszont szivesen döglik a kanapen telen-nyaron. Na vedlesi idoben meg szall a szőr mindenhol, pedig naponta kikefelem, még egy kutyara valo mar osszegyult volna. :D
2022. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Maya Bunnyheart ***** válasza:
94%

A legtöbb kutya jól érzi magát lakásban is ha megfelelően le van mozgatva és meg van nevelve.

De ami nagyon fontos hogy egy panelban tartott kutyának napi 3 séta minimum kell, kölyök esetében ha már megvannak az alap oltásai 3 hónapos kora után, sokszor kell levinni (evés-ivás-játék-alvás után azaz kb 2-3 óránként).

A kutyasuli (bár előtte van lehetőség a kutyaovi) jó ötlet.


Ami a fajtaválasztást illeti ha nem volt még kutyád akkor inkább a golden retriever lenne az ideálisabb, viszont nagyon nézd meg mindkét fajta esetében hogy honnan veszed mert sok a szaporító. Az árak tenyésztőnként változnak, egy golden kölyök kb 150-200 ezer Ft, a kan kölyök olcsóbbak mint a szukák általában.



Nekem Boradorom van panelban, 3 éves, napi 3 séta ebből 2 hosszú és 1 rövid, nagy a mozgásigénye, de mivel kifárad a séták alatt illetve agyilag is a tanításnak köszönhetően, így a nap nagy részében alszik.

2022. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Mindkét kutya esetében utána néztünk az energia szintjének, ezért is hajlunk inkább a boxer felé, őt egyszerűbb lenne lakásban tartani mint egy Goldit. De ez nem azt jelenti, hogy ha goldink lenne, akkor nem adnánk meg neki amire szüksége van.

Kedves 4. te valószínűleg nem felelős kutyagazdikat látsz a lakótelepen. Mint írtam, igyekeznénk mindent amit tudunk megadni a kutyának, mi is sokszor járunk kirándulni, szeretünk is a szabadban lenni. Azért meg nem fogok elnézést kérni, hogy én egy nagyobb testű kutyát szeretnék.

Tartás kérdése. Sok kutyának van kertje ahonnan ki sem teszi szegény a lábát, max nagy ritkán elviszik sétálni, az sem jobb.

2022. ápr. 11. 16:33
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2022. ápr. 11. 16:36
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Boxert en biztosan nem vallalnek be lakasba. Imadom oket, nekunk volt is egy, meg amikor tini voltam, tunderi kutyak, de lefaraszthatatlan volt. Naponta 2 orat setaltunk vele, ezen kivul ugye tanitottuk is, de meg pluszban szazszor korbefutotta a kertet, fel napokat birkozott a masik kutyusunkkal, es meg igy is lenyomott volna szerintem minden egyes nap egy 30 kilometeres turat, csont nelkul, de ilyesmikre csak hetvegente volt idonk. Lakasba nagyon max akkor vallalnam be, ha komolyan napi szinten sportolok vele valamit. Nyugi, kinti-benti kutyus volt egyebkent, akkor ment ki, amikor akart, de kellett a kert is szerintem.

Ha tehetnem, csak boxert tartanek, de egyedul elek, mar lakasban, nem tudok vele sportolni naponta tobb orat. Pedig a vilag legcukibb kutyai es tokeletes csaladi kedvencek.

2022. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!