Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kimondottan félénkebb,...

Létezik kimondottan félénkebb, visszahúzódóbb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, jöhetnek nyugodtan tapasztalatok is
2022. ápr. 12. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Puli, amelyikkel eddig talalkoztam eleg maganak valo volt mind. De inkabb bizalmatlannak mondanam.
2022. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy kutya félénk, az nem fajtajelleg, hanem rossz tapasztalat eredménye.
2022. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze olyan van hogy egygazdás egy kutya, de az nem félénkség, csak nem bratyizik akárkivel.
2022. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
A félénkség két dologra utalhat, rossz tapasztalat vagy betegség. Ha a bizalmatlanságra gondolsz, olyan van, hogy egy kutya nem a társaság közepe, hanem inkább magának való, nem érdeklik más kutyák, esetleg csak 1-2 emberhez kötődik, ez viszont nem fajtajelleg, hanem egyedtől függ inkább, esetleg előélet (mentett kutyánál) és nevelés befolyásolhatja, de az sem feltétlenül.
2022. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát valami olyasmire gondoltam, amit kedves utolsó írt. Séta közben rengeteg féle kutyával találkozunk és vannak ilyen tipikusan konfliktuskerülő, szelíd, békés kutyák, akik inkább maguknak valóak. Nem hangoskodnak, nem is nagyon érdeklődnek a többi kutya iránt. Én pl agaraknál tapasztaltam ezt eddig, hogy ha odajönnek hozzánk ismerkedni (kutyákkal vagyok), akkor is nagyon visszafogottak, sosem dominánsak és olyan kis zárkozottak. Soha egy rossz mozdulatuk nem volt, ellenben minden második yorkival, tacskóval.
2022. ápr. 12. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért fajta szerint is vannak jellemzők, vannak kattantak, mindenkihez odaszaladgálósak, meg nyugodtabb fajták.
2022. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%
Az agarak nem túlneveltek? Mindig be van húzva a farkuk, egyébként is sajnálom őket a soványságuk miatt :-)
2022. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes, nekem eddig egy yorkival vagy tacskóval sem volt negatív tapasztalatom, mindegyik kedves, simogatható, amelyikkel csak találkozok. Dobermanok, amstaffok, meg ezek a tipikusan nagy és agresszív fajták viszont simán nekimennének a kutyámnak, ha nem lennének pórázon. Az agarak amúgy tényleg ilyen kis visszahúzódónak tűnnek.
2022. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 alapból ilyen a farkuk és az alakjuk, genetika


#8 hát nálunk tacskók és yorkik a legbalhésabbak, de biztosan egyed függő, csak pl agarat sosem láttam másik kutyába belekötni. Amstaff talán egy, dobermann vagy rottweiler egyáltalán nincs a környéken.

2022. ápr. 12. 17:04
 10/11 anonim ***** válasza:
"nálunk tacskók és yorkik a legbalhésabbak" de csak azért mert a ostobább gazdák nem nevelik őket. vagy lebecsülik, mert "pici", pedig a tacskó kifejezetten erős akaratú fajta
2022. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!