Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyából most hullott ki egy...

Kutyából most hullott ki egy hatalmasra püffedt, szürke, bezabált kullancs. (annak ellenére hogy kapott megelőző tablettát) Mi baja lehet kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van valami tennivalóm?

Nagy bundája van de akkor sem értem hogy nem vettem észre.



#kullancs, kutya, Budapest
2022. ápr. 13. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nagy valószínűséggel semmi baja nem lesz. Azért figyelgesd, ha bágyadt nem eszik, nem iszik vidd orvoshoz.
2022. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a kullancs nem volt fertőzött, akkor nem lesz semmi baja a kutyának. Ha az volt, akkor a lyme kór tünetei (levertség, bágyadtság) a kullancsfertőzés után hetekkel, de akár hónapokkal később is jelentkezhetnek.
2022. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg a tablettás védekezésnél nem tudja megszívni magát a kullancs, mert előtte elpusztul.

Milyen tablettát adtál neki és mikor?

2022. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi bravectót adunk a kutyusainknak, ha esetleg te is, akkor azt tudnod kell, hogy ez nem véd meg attól, hogy kullancs menjen az állatba, viszont a kullancs által terjesztett betegségtől igen.

Szerintem az összes tabletta így működik. A cseppek vagy esetleg nyakörv az, ami elvileg elriasztja a kullancsot, de az tapasztalatunk szerint nem hatásos.

2022. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4#Jajj de jó, köszönöm, megnyugtattál!

Igen, bravecto volt (a fehér kutyás dobozú)

2022. ápr. 13. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A tabletták tudtommal nem repellens készítmények, vagyis a szívást nem akadályozzák meg, de az így terjedő betegségekkel szemben védenek. Ha azt akarod, hogy szívni se tudjon, vagy kevésbé legyen erre esély, egészítsd ki repellens védelemmel is külsőleg.

Én tabletta mellé használok élősködők elleni sampont is, egyszer találtam a kutya szőrén megkapaszkodva egy kullancsot, megszívni sem tudta magát. Viszont olvasgatom fórumokon, hogy vannak, akik mondjuk csak külső védelmet használnak, ami elvileg repellens, és mégis van a kutyában kullancs, szóval én biztosra megyek, ezért kombinálom.

2022. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A tabletták igaz, nem akadályozzák meg, hogy belemenjen a kullancs a kutyába, de amint elkezd vért szívni elpusztul/leszárad így véd a betegségektől, mert legalább 24 óra kell hogy elkapja a kutya, szóval nem szabadna teljesen megszívni magát, úgy hogy püffedt legyen.

Én is bravectot használok, de még a kutyám szőrén mászni sem láttam kullancsot.

Mikor kapta? Lehet hogy már gyengül a hatása?

2022. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja. A kutyák mindig tele vannak kullanccsal. A gazda jó, ha 100-ból ötöt észrevesz.
2022. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kutyám Nexgard spectrat kap


eddig mindig pici meghalt,kiszáradt kullancsokat találtam benne.


Egyszer volt hogy a pofájából szedtem ki egy megszívottat. de mivel nagy szakállú kutya így észrevehetetlen volt. Szakállát fésüléskor fogdosom csak. Vakarta a szakállát majd láttam véres a szőre,kutakodtam a szakállában és akkor láttam meg a kullancsot.


Fura volt számomra,mert mai napig piciket halottakat találok. Akkor hogy szívhatta meg magát és élte túl az az egy nem tudom.



Egyébként valóban belemennek a kutyába mindentől. Mondjuk Foresto mellett a másik kutyámba még halottat sem találok,meg a szőrén sem. Míg a másiknak a szőréről is szedek le séták után.


Szóval valami plusz illóolajos sprayt szerintem venni fogok vagy csinálni.

2022. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
72%

Ha tablettát kap, akkor amint a kullancs elkezdi megszívni magát a vérrel együtt a tabi hatóanyaga is átjut és elpusztul a vérszívó.

Viszont az utóbbi években a mi állatorvosunk azt mondja, hogy már legalább 2 féle védekezést ajánlott egyszerre használni, mert annyi a kullancs sajnos. Így én Nexguard Spectra-t adok a kutyusoknak és a PetMed Kullancs elleni spary-t is használjuk. Utóbbi azért jó, mert természetes alapú, nem vegyszer. De az tény, hogy sűrűn be kell vele fújni a kutyikat.

2023. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!