Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le az őz...

Hogy szoktassam le az őz kergetésről?

Figyelt kérdés

Minden nap sétálunk az erdőben és ha lát 1 őzet akkor odamegy és elkergeti,jó messze.

Szerencsére olyan okos hogy ha hívom és fütyülök: rögtön jön es fut oda hozzám.

De nem szeretném hogy oda fusson, akármit (őz,nyúl,madár,macska, kutya..) is lát.hogy taníthatom meg Neki?

A másik hogy ugye póráz nélkül sétálunk,ezért ha ott 1 kutya akkor oda megy(menne!) de gyors rácsatolom a Pórázt.

Hogy tanítsa meg hogy csak akkor mehet oda ha azt mondom hogy mehet,futás?

Köszönöm! Nagyon fontos lenne mind a 2 ,mert ma is megyünk sétálni.



2022. ápr. 17. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Ne engedd el pórázról. Ennyi.

Egyébként is tilos, pont az ilyenekért. Ha egy vadász meglátja, hogy a kutyád kergeti a vadat, és te nem állsz ott közvetlenül mögötte, simán kilőheti. Volt már rá precedens.

Ha ennyire erős benne a vadászösztön, és nem hallgat rád kellőképp, akkor csak a természetet károsítod azzal, hogy elengeded.

2022. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ne engedd el a pórázról. Nem minden kutyával lehet ezt bejátszani. Konkrétan bármi baj érheti így, ha nem tudod kontrollálni.
2022. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Csak megerősíteni tudom, hogy a vadőr simán kilőheti a kutyát. Nem való erdőbe pórázon sem.

Tudom, nullára le.leszek pontozva, de tudomásul kell venni, mi csak betolakodók vagyunk az erdőben.

Turistaként sem kóborolhatunk bármerre. Akármennyire is kedves és kellemesnek tűnik egy erdei séta kedvencünkkel, nincs ott keresnivalója.

2022. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Rövid élete lesz ennek a kutyának melletted és az is drasztikus véget ér majd. Lelövik, vaddisznó kinyírja, vagy ráront egy vagy több -szintén póráz nélkül- elengedett kutya. Ja, és a legszófogadóbb kutyával is megesne, nem tudja az ember 100%-osan, minden inger esetére uralni a kutyát.
2022. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Addig erőlteted, míg lelövi egy vadász, vagy kinyírja egy vad? Nem csak őzek vannak ám az erdőben. Aztán meg sírhatsz utána. Te is látod, hogy ez nem működik...
2022. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, miért mánia sokaknál az, hogy elengedi az erdőben (vagy bárhol máshol amúgy). Az erdő a vadaké, így is csöpp helyük van már, erre mindenki ott engedi szabadon a kutyáját mintha erre lenne kitalálva. Sétálj vele többet pórázon, szánj rá több időt és ugyanúgy le lesz fárasztva a kutya. Vagy akár futhatsz is, nem egy ördögtől való dolog.
2022. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem !



Tehát: minden nap sétálunk és szerencsére 1-SZER fordult elő át hogy megkergette.

2022. ápr. 17. 16:23
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

"és ha lát 1 őzet akkor odamegy és elkergeti"


Ez általános kijelentés és ismétlődő cselekvésre utal, kvázi egyáltalán nem arra utal, hogy csak egyszer történt volna.

Ha nem tudsz magyarul, ne a többieket szidd. Gondolatot olvasni meg nem tud senki.

Egyébként ettől még ugyanazt ajánlanám, mint amit eddig. Az erdő a vadállatoké, akik amúgy is fokozatosan kiszorulnak mindenhonnan. A kutyádat tartsd pórázon, mert a törvény kötelez rá.

2022. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként egy vadász vagy vadőr feljelentést is tehet ellened ilyen esetben. Látva a felelősségteljes, kialvatlan 3 éves gyerekéhez méltó szintedet, remélem, meg is teszi.
2022. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

NE Írjátok több választ

NEM vagyok rá kíváncsi

ES IGEN 1 SZER FORDULT ELŐ

Az 1 DOLOG Hogy NEM ÍRTAM

és MÁST írtam

MIVAN AKKOR HA elirtam?

NEM KÉREK TÖBB VÁLASZT

MINDNENKI OKOSKODJON MÁSSAL

LEHET KÖVEZNI

NEM KELL TÖBB @@@@ VÁLASZ

VISZLÁT

2022. ápr. 17. 16:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!