Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező mindenhol a póráz...

Kötelező mindenhol a póráz ? Akkor miért nincs egyik kutyán sem? Én is elengedhetem a réten és a vízparton?

Figyelt kérdés

Ne veszekedjen senki

És ne írjon olyat amivel veszekedni akar

e vagyok kíváncsi csak értelmes jó kedves válaszokra


2022. ápr. 17. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Az illendőséget is figyelembe vehetnéd. Mondjuk szalonnasütés mellett nem engedjük el, hogy más kedvét elrontsa az ugrálással, nem mindenki bírja ennyire a kutyákat, ezt el kell fogadni.

Kisgyerekek mellett közvetlen, ha fellökős a kutyád.

Szántóföldi vetésbe se rondítson bele ugrálással...

Strandon, ahol emberek fürödnek ez személyes kedvenc. Gyűlölöm, mikor a víz tele van kutyaszőrrel és bűzlik egy fél utca az ázott kutyától, sokan tábla ellenére beengedik, de ha nincs tábla , emberek mellé nem szabad.

Játszótér homokozó sem áskálódni, belekakálni van, gyerekkoromba macska/kutya ürülék állandóan meglepi volt a homokozóban.

2022. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Kötelező
2022. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen nem. Te általánosítasz.
2022. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg igen, de vannak helyek(parkok, sétányok), ahol megengedik, hogy mondjuk, kora reggel és késő este szabadon legyenek.



Azt gondolom, vannak helyek, ahol indokolt - a kutya védelme érdekében is - de nagyon sokszor fölöslegesnek érzem.



Azt javaslom, hogy legyen a kutyádon póráz, amíg kezdő vagy(Bocsánat, ha nem, csak ezt vettem ki abból, hogy ilyen kérdést teszel fel)


Réten nem javaslom. Viszont, egy vízparton(És most nem a rakpartra gondolok, habár most elvileg autómentesítették) jó lehet.

2022. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Kötelező mindenhol a póráz?

Mindenhol kötelező, természetvédelmi területen kifejezetten, kizárólag kutyafuttatásra kijelölt területen lehet elengedni a kutyát póráz nélkül az állatvédelmi törvény és az azt kiegészítő rendelet szerint.

Ilyen kijelölt területek a kutyafuttatók, vagy például Budapesten az Óbudai-Hajógyári sziget, ahol nem csak egy kis elkerített területen engedheted el a kutyát, hanem szinte a sziget egész területén (kivétel a déli gyárterület és a természetvédelmi területté nyilvánított galériaerdő, illetve méhlegelők), ezt a Fővárosi Önkormányzat jelölte ki, ez nem egy szokványos dolog egyébként, az ottani civil kutyás közösség rengeteget tett érte.


Akkor miért nincs egyik kutyán sem?

Mert a törvényt nincs betartatva és nem is betartható. Az előbbi tény, utóbbi vélemény (amiért valószínűleg itt szét is fognak szedni.) Ha valamire, akkor a kutyatartásra igaz, hogy balkáni körülmények vannak, nincs se kapacitás, se igény a törvény betartatására. Mindenki megszokta, hogy a falu végén Pista bácsi kutyái esténként önsétáltató üzemmódba kapcsolnak és kicsit nagyobb területet védenek, mint Pista bácsi kertje, senki nem hívja ki ezért a rendőröket és a rendőrök se nagyon mennek ki.

Az, hogy nem betartható tényleg személyes vélemény, amit könnyű megfogalmaznom úgy, hogy egyébként én is a Hajógyárira járok kutyázni, ahol szabadon ki tudják rohangálni magukat, de látom milyen rossz lenne ha nem tudnám. Van kertünk, ami nagyobb mint a legtöbb budapesti futtató, mégis azt látom, hogy ez nem elég, kell az új inger, a nagyobb terület, a szabad játék más kutyákkal. Ezt sem a kertben, sem pedig pórázas sétával nem tudnám nekik biztosítani. Szóval én ezért értem meg azokat, akik lehetőségek híján olyan területen is elengedik a kutyájukat, ahol egyébként a törvény szerint nem szabad.


Én is elengedhetem a réten és a vízparton?

A szokásjog, a kutyás etikett általában azon az állásponton van, hogy ha behívható, nem zavar senkit, kérdés nélkül nem megy oda más kutyához, emberhez, akkor igen. De az "ördög" sose alszik, így is annak tudatában engedheted csak el, hogy bármikor megbüntethetnek érte.

2022. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Neked főleg 4 es aki értelmes

2022. ápr. 17. 17:06
 7/16 A kérdező kommentje:

Tehát: tudom, hogy kötelező a póráz,ezzel tisztában vagyok!

Csak a réten:miért nincs minden kutyán? Majdnem mindegyik (sőt mind)póráz nélkül van.


Pl. a Tisza-tó,Bánya-tó:ahol vannak kacsák,ott ha elengedem de odamegy, akkor megbüntetnek?

Nem menne oda, csak tegnapelőtt láttam hogy szavad volt a kutya és oda úszott a kacsákhoz

2022. ápr. 17. 17:09
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Közterületen és vadászterületen mindenhol kötelező, kivéve kutyafuttatásra kijelölt területen, illetve bizonyos esetekben van kivétel, például vadászat alatt a vadászkutyára nem kell, triflakereső kutyára a keresés idejére, keresőkutyákra, mentőkutyákra munka közben lehet olyan, hogy nehezítené a munkájukat, rendőrkutya, harctéren dolgozó kutya munka közben szintén kivételt jelent, terelőkutyákra terelés közben, tehát amikor dolgoznak velük éppen, és lehetne még példát hozni, de egy egyszerű séta, kirándulás alkalmával rájuk is kell.

Miért nincs? Azt ne jelentsd ki, hogy egy kutyán sincs, mert azért vagyunk szabálykövető gazdik, viszont azt én is látom, hogy senki nem tartatja be, és ezért nem is tartják be azok, akik szabályt szegnek, mert úgy vannak vele, hogy úgysem kapnak büntetést, kicsi a lebukás veszélye.

Az már más kérdés, hogy ilyenekből szokott megtörténni a baj, elkószál a kutya szag után, aztán keresik, másik kutya rátámad, megijed valamitől és kiugrik a járművek elé...

2022. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Kötrlező lenne ....de mindenki lesz...rja.Engem nem is az érdekel,hogy elengedik,hanem hogy a sok birka nem ismeri a saját kutyáját és rászalad a másikra.😡😡😡Ha már elengedi és hamár nem fogad szót,akkor legalább legyen már óvatos a birka és ugyan fogja már meg ha kutyás megy arra!De még erre is lusták!Én is elengedem olyan helyen,ahol közel s távol sehol senki,pl.egy nagy réten!Viszont állandóan sasolok.
2022. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyastrand azért van, nem, nem úszhat be a kacsákhoz a tóba. Elhagyott bányatóba ha be akarod engedni oda lehet, senki nem szól, feltéve, ha nem fürdenek benne.
2022. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!