Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler kan vagy két...

Egy rottweiler kan vagy két amstaff kan az erősebb?

Figyelt kérdés

Nem egymással szemben, hanem gazdáját védve, emberi támadóval szemben.

Arra gondoltam, hogy a rotti, mert erősebb a természetes védő ösztöne + nagyobb, de két amstaff kb ugyanakkora, mint egy rotti, plusz két oldalról két fejjel lehet, hogy ők az erősebbek és még ha az amstaff nem is személyvédő fajta, a veszélyt ők is megérzik, ők is megvédenek, ha rossz emberrel kerülnék szembe.

De nem tudom, ti mit gondoltok?


2022. ápr. 17. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Két amstaff kan
Egy rottweiler kan
Egyformán erősek
Mondok jobb fajtát/párost
28 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Méret,súly,kor,helyzet függő.

Teljesen elforma végeredmény soha nem születne akkor sem,ha teljesen megegyező korú és fejlettségű kutyákat állítunk egymás ellen.

Egy esetben a Roti kerül jobb helyzetbe,míg a másikban a két staffinak van mázlija.


Ha azt vesszük,hogy a Roti robosztusabb és ezáltal kevésbé mozgékony és gyors mint a kisebb és mozgékonyabb staffik alighanem a 2 Staffi nyerne.

2db 30kg körüli kutya esélyesebb nyerni egy 45-50kg körüli ellen.

2022. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ember ellen a két kutya jobb, mint az egy.
2022. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Egymással szemben nyilván a két amstaff esélyesebb, mivel többen vannak, 1 kutya meg egyszerre csak 1-el tud foglalkozni.

De amúgy beteg kérdés

2022. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mindkettő megfelelő de talán a rotti.
2022. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Tamadasnal a gyorsasag szamit. Enyem meg a megutesem elott elkapja az illeto karjat. Olyan gyors,h fel se lehet fogni.


Ket kutya mindig jobb ,mint egy.


De a roti is siman megved,ha azt veszel.

Olyat valassz,amihez osztonosen vonzodsz.


Nem tul sokan szoktak kikezddni ilyen kutya gazdaival.

2022. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

a stafforsire emberre egyáltalán nem agresszív, maximum egymással verekednének állandóan


lehetne belőle 10 is, szerintem ha ember hergeli őket, támadást szimulálva, ezek akkor is maximum csak ugatnának


nagyon emberbarát habitusúak



egy igazi ösztönerős rottweiler, amibe még megvan az agresszió, emberre is, mert egy agresszív fajtáról beszélünk (nekem rotijaim vannak, nem mind agresszív), szerintem többet ér egymagában, hatékonyságot tekintve, mint

10 puhap*cs fajta, és elnézést kérek a pitbull meg stafforshire fanoktól.



nyugodtan írhattál volna kangalt, kaukázusit stb, szintén sokkal hatékonyabbak, mint bármilyen pit bull és társai

persze ezek a fajták hülyébbek a normális utcai sétához, számomra a rottweiler a nyerő

2022. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Én is arra jutottam, hogy lehet, hogy két amstaff(még ha fiú-lány páros is lenne), sokkal inkább lenne egymással elfoglalva mint velem.

Meg valamiért a rottihoz kötődöm nagyon, valahogy érzem, hogy tökéletes társak lennénk, hozzá húz a szívem.

Valószínűleg marad az eredeti gondolat, a rottweiler.

2022. ápr. 18. 17:19
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként utcán is azt vettem észre, hogy az amstaff/pitbull félék mindig a kutyákat lesik, míg a rottit nem érdeklik a kutyák, az embereket szemléli, mintha csak azt figyelnék, ki tesz egy rossz mozdulatot imádott gazdája felé.

Szóval ezzel nem azt mondom, hogy ha úgy esne, egy staff nem védene meg, de egy rotti erre van beprogramozva, sokkal felkészültebb ösztönből.

2022. ápr. 18. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak ez a két fajta kutyam volt illetve barátikörömben is vannak gazdik. Azt kell mondjam sok tényezős dolog, mert fajta ide vagy oda, minden kutyának mas szemelyisege van, másként szocializalodik, mas géneket hordoz. Alapvetoen igen, a rottikban erősebbnek kellene lennie ennek az ösztönnek, viszont pl nekem az elso rottimban abszolut megcsak terulet vedo sem volt, szemelyisegre olyan volt, mint egy angol bulldog es labrador kevereke. Baromi lusta es nagyon kedves. A mostani tipikus rottweiler, minden apro mozzanatra figyel, es nagyon durván vedelmez engem is es a teruletet is, hozzateszem joval nehezebb volt a nevelése is, mert nagyon erőteljes szemelyiseg.

Az amstaffom sem hagyott volna magamra bajban, eles helyzetben cselekedett volna, de nem volt ez az allando készenlét benne, nyilvan ok nem is erre vannak beprogramozva. Amit még hozzátennék, hogy én úgy vettem észre kan kutyáknál sokkal jobban kiérződnek a fajtak jellegzetességei, ugyanakkor veluk brutálisan nehéz és ha nem vagy tapasztalt gazdi, akkor egy remalom lesz, nagyon könnyen a fejedre nőnek.

2022. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a pitbull és a husky nem egy kategória... Teljesen más mentalitás, habitus, erő, harapás, fájdalomtűrés, stb... Persze még akkor is azt mondom, hogy egy roti vs pitbullnál a roti jönne ki a legtöbbször győztesen.


Én mondjuk láttam ugyanilyen videót, ahol a rotit rángatta a kaukázusi így, mint a rongybabát.

2022. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!