Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik voltak a jelei, hogy a...

Mik voltak a jelei, hogy a kutyád a legvégét járja?

Figyelt kérdés
Elbúcsúzott úgymond, lehetett rajta látni előre, hogy ennyi volt? Ha igen, ez miben nyilvánult meg? Van egy idősebb 12 éves nagytestű kutyám, akinek mozgásbeli nehézségei vannak, szép lassan alakultak ki, az ízületei miatt vannak. Tud menni, a sétákat is bírja csak lassan, illetve lépcsőzni nem nagyon tud. Egyéb baja nincs egyelőre, de nagyon félek, hogy ha itt lesz a vége hirtelen jön majd. Bár lehet az még a jobbik, ha hosszas szenvedés után nekem kéne meghozni a döntést, hogy altassák el... Nagyon remélem, hogy nem kerül rá sor.

2022. ápr. 18. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám például 12 évesen pusztult el. Hasnyál mirigy gyulladást állapított meg az orvos nála. Tünetek a következők voltak: instabil járás, többször előre bukott, volt olyan hogy annyira előre bukott, hogy be tört a pofa csontja. Azt is az orvos műtéttel tette helyre. Egyszerűen a feje is nehéz volt. És hiába vittük orvoshoz. A vége az volt hogy ki lehelte a lelkét, és ki merevedett. És annyi volt. Négy hónapig szenvedett. Ez alatt 4 hónap alatt töbször voltunk orvosnál. Nem igazán tudott a hasnyál mirigy gyuladással mit kezedeni.
2022. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hirtelen történt nálunk, sosem gondoltuk volna, hogy ilyen hamar fog megtörténni, még azt hittük van legalább 2 évünk együtt. Daganatos volt, de nem igazán volt jele, még lett volna pár hónapja hátra az orvosok szerint.... Persze nem volt mai gyerek már a kutyám, de igazából elég jól megvolt. 10 éves volt. Egyik vasárnap még jól volt, kutya baja, aztán szerdán már altatni kellett. Én se tudom, hogy mi lehet a jobb ilyenkor. Mármint nálunk hirtelen történt, és tényleg nem lehetett őt már megmenteni, el kellett őt altatni. Nagyon hirtelen történt. Nem hittem volna, hogy ilyen hirtelen megtörténhet, mert oké, hogy daganatos volt, de jól volt, nem voltak tünetek, de aztán egyik napról a másikra annyira leromlott. Még most is, 4 hónappal elteltével is ha belegondolok, el sem hiszem, hogy tényleg ilyen gyorsan elment közülünk. Pont ezért aggódok már a másik kutyám kapcsán is, mert láttam a másik kutyámnál, hogy ez milyen hirtelen megtörténhet, milyen hirtelen véget érthet... Nem tudom mi a jobb, a hirtelen halál, vagy ha a kutya még továbbélhetne úgy ahogy, de már szenved, és a gazdának kell meghoznia a döntést. Egyik se jó nyilván. Talán jobb, a hirtelen vég. Jobb az, amikor neked nincs nagy beleszólásod, mert na, nem tudsz már mit tenni szegényért. Nálunk is, igazából mi mondtuk ki azt, hogy "altassák el", viszont a kutyámnak leállt a keringése, el voltak vizesedve a végtagjai.. Mindenhogy elment volna, az altatással csak megkíméltük őt a fölösleges szenvedéstől, mert így vagy úgy, de szegénykémnek mindenhogy az volt a vég.


Kívánok a kutyusodnak még pár jó évet veled! Az nagyon jó, hogy a sétákat még bírja, az, hogy nem tud lépcsőzni ilyen korban, az meg szerintem nem nagy tragédia, én alapból nem is nagyon szoktam engedni a kutyámat lépcsőzni, mert volt neki is már gerincproblémája, és na, féltjük már őt is mindentől. Próbálj meg ne a végen aggódni, hanem élvezd ki, amíg lehet. Jelenleg jól van a kutyusod, ez számít.

2022. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Mar nem akart odajonni hozzam,nem orult nekem. Elvonult ugymond meghalni szegeny.


Orvosokhoz hiaba vittuk. Csak vizsgalgattak 40-50 ezerert per alkalom. Ranksoztak TROVET gyogytapot,amit alig akart megenni a kutyam es mindig kihanyta. Aztan kidobtam a tapot. Ugyanis neki mindig kulon foztem husokat .

2022. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"mozgásbeli nehézségei vannak, szép lassan alakultak ki, az ízületei miatt vannak"

Adsz neki valamilyen gyógyszert az ízületeire? Mert egy kicsit lehet rajta segíteni.

2022. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Odajött és összeesett. Kiderült, hogy belső vérzés. Pár hónappal korábban volt műtét miatti teljes kivizsgálás.
2022. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, max annyi, hogy sokat köhögött. Más jele nem volt. Egyszerűen egyik reggelre már nem élt. 18 éves volt
2022. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, milyen vizsgalatok voltak azok, amiknel 40-50 ezret elkertek, raadasul tobbszor is? Minden egyes alkalommal?


Amugy meg a trovet a legszuperebb gyogytap a vilagon, marmint akkor, ha valoban arra kapja a kutya, amire kell. Nalunk hugykore bevalt. Kar volt kidobnod, menhelyen szivesen fogadtak volna.

2022. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4es igen kap rá porcképzőt meg mást is, fejből nem tudom a nevét. Orvos írta fel őket, szoktunk vele oda járni a biztonság kedvéért.
2022. ápr. 18. 18:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még él szóval lehet nem lesz teljesen helyénvaló válasz.

Idén lesz 12 éves.

Olyan egy évvel ezelőtt vettem észre, hogy néha neha nem úgy emeli a lábát de probléma nélkül eljött 15 kilométert is. Szedett régebbtől porcvédőket, vitaminokat minőségi drága kutyatápot kapott.

Aztán hirtelen nagyon leromlott egyik napról a masikra már csak pár métert volt hajlandó megtenni azt is nehezen sokszor ugat meg nyüszít gondolom néha görcsöl vagy fájdalmai vannak. A két hátsó lába nem működik rendesen.

A Cimalgex tabletták miatt van még ugyahogy rendben, ha minden nap kap belőle stabil marad az állapota ha viszont nem kap szemmel láthatóan roszabb. Viszont ezt nem lehet a végtelenségig húzni az orvos is csillagászati áron adja.

Szóval hamarosan végső búcsút kell tőle vennem. De jobb így hogy tudom előre mire számíthatok felkészítettem rá magam. Amikor az orvos azt mondta ezen segíteni már nem lehet rosszabbul voltam de mostanra már elfogadtam.

Sétálni meg túrázni már most sincs kivel egyedül meg nincs kedvem.

2022. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aznap délután még semmi baja sem volt. Este nem ette meg a vacsorát, összeesett. Éjszakáztunk vele, kicsit mozgott, ivott, de nagyon gyenge volt. Következő nap éjjelén aludt el örökre.

Nem volt boncolás, de doki azt mondta szerinte valami daganat lehetett az ok.

2022. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!