Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a flexi póráz?

Miért nem jó a flexi póráz?

Figyelt kérdés

Ha jó : jó egy 30 kg os kutyának 5 méteres? Mezőn nagyobb, vagy elég ez?

Kinek milyen méret és milyen póráz van a 23-30kg os kutyájának?



2022. ápr. 18. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
A flexi inkább kistestű kutyákhoz való. Nekem 30kg körüli a kutyám, bőr, állítható hosszúságú póráza van.
2022. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

A flexi egy ekkora kutyának nem jó már, inkább csak a piciknek.

Ha hosszú kell, akkor tereppóráz jobb szerintem.

2022. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Futashoz, sima setahoz 2 meteres Musher rugós poraza van, igaz 35 kilo, nem 30.

A masik a kirandulos, egy 10 meteres, ujjnyi vastag keresoporaz. Ugrik a vadakra, en ezert nem biznek a flexiben, ettol fuggetlenul van akinek meg az a kenyelmes, de ha megijed valamitol a kutya, pl. hirtelen zaj, azzal nehezebb visszafogni. Volt hogy egy sima nyari esten egyszercsak nem messze tolunk tuzijatekozni kezdtek, es elegge megijedt, ott a flexi elszakadt volna szerintem.

2022. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem miért nem jó?
2022. ápr. 18. 22:35
 5/17 A kérdező kommentje:
3 as ! Szia. Hol vetted a Pórázt (a 10 méterest)?? Köszönöm
2022. ápr. 18. 22:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Most ez van, eddig bevalt, ha ossze is hurkolodik, konnyu szetszedni mert csuszosabb anyagu. Igen, emiatt egeti a tenyeret, ha a kutya futasnak ered es vegighuzza, en ezert csak a fogos veget tartom, vagy ha rovidebbre is kell fogni, 2x korbetekerem a kezemen.


Fressnapfban vettem ezelott 2-t is, joval dragabban es csak 5 meterest, de azok par honapig birtak, mert szetfoszlott az anyaga.

2022. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy írták, azért nem jó nagyobb kutyának, mert gyenge. Ha megijed, vagy vissza kell fogni valamitől, akkor a flexi el fog szakadni. Nem biztonságos.

Nekem is 30-35 kilós kutyám van, bőr pórázt használok.

2022. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
72%

A flexi akkor jó ha a kutyád annyira jól nevelt hogy szabadon is lehetne akár de mivel betartod a szabályt így nem engeded el. Egy 30 kg kutyának a flexi L méretű 5 méteres a jó vagy a flexi giant 8 méteres.


Az én kutyám 22 kg (labrador és border collie mix) és nekünk S méretű flexink van (ami alapból kistestű kutyáknak való), nem követendő, de nekünk bőven jó.

2022. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

A kutyanak vilagos hatarok kellenek.

Mindig ugynannyira mehet tavol.

A flexinel hol igy hol ugy. Kovetkezetlen.

Illetve 30 kg-os az kitepi!!!


Ha mozgatni akarod,akkor kocogjatok egyutt.

2022. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Amondó vagyok vegyél egy decathlonos futószárat. Olcsó, és jó 20 kg feletti kutyának
2022. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!