Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull típusú kutyák tenyészté...

A bull típusú kutyák tenyésztését miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy egyes országokba bevinni sem szabad de itthon vannak tenyésztői ezeknek a fajtáknak? (amstaff stb.)

Szerintem sajnos ezek a kutyák nagyon veszélyesek már az alkatukból kiindulva is. Sokkal nehezebb egy ilyen izmos duci széles pofájú kutyát lerángatni magadról mint pl. egy agarat vagy mudit.

Ezt csak én nem értem, hogy miért népszerű és tenyésztik miközben kb. a legkiszámíthatatlanabb, legveszélyesebb kutya és tele a menhely velük?



2022. ápr. 19. 05:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Elég, ha azt mondom, hogy az USA-ban meg lőfegyvert is tarthatsz otthon?
2022. ápr. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%
#1: A lőfegyver nem bánt önállóan. Ahoz ember is kell, aki használja. A kutya meg igen.
2022. ápr. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
21%

Jó kérdés. Pedig lőfegyver nem ugrott ki a kerítésen át és kergetett meg, de kutya igen..

Ha nincs közelben a haverom autója akkor bele se gondolok mi lett volna velem

2022. ápr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Inkább azt kéne szabályozni, hogy kinek lehet egyáltalán kutyája. Mert a gazditól függ, hogy milyen lesz a kutya.

Az én staffim idegeneket is beengedett az udvarra, akkor is ha én pl a házban voltam (nyilván azért volt nyitva a kapu, mert vártam az illetőt), újszülött cicákhoz oda lehetett engedni, kisgyerekekkel napi szinten találkozott és játszott és soha egyetlen negatív dolog sem történt.

És igen, lehet mondani, hogy ez kivételes és nem általánosíthatok. Ezért is mondom, hogy ha én tudtam ilyen kutyát nevelni, abból a fajtából, ami (szerinted) általánosságban veszélyes, akkor nyilván nem a fajtával, hanem a lusta, buta vagy épp agresszív gazdival van a baj. Vagyis arra kéne már végre szabályozás, hogy ki és milyen kutyát tarthat.

De nyilván ez csak egy álomkép, amitől fényévekre vagyunk.

2022. ápr. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

Az utolsónak abban igaza van, hogy engedélyhez kéne kötni. Minimum ezeket a fajtákat, de őszintén, szerintem minden fajtához kell egy minimális hozzáértés legalább.


Én pl nagyon örülnék egy ilyen intézkedésnek. Szívesen megcsinálnék tanfolyamot is vagy akármit, de jó lenne, ha kéne engedély a kutyatartáshoz (mudim van, szóval a bullok nem érintenek).

2022. ápr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Az is baj, hogy az utóbbi időben nagyon népszerűek lettek a bull típusú kutyák és ez óhatatlanul hozta magával az össze-vissza szaporítást, ami nem tett jót a fajtának, nagyon sok köztük az ideggyenge, agresszív egyed és azzal, hogy gyakorlatilag iszonyatos túlkínálat van belőlük, az is hozzájut ilyen kutyához, akinek sohasem szabadna állatot tartania, mert egyáltalán nincs tisztában a tartási, nevelési igényekkel, így a helytelen tartás következményeit sem méri fel.

A probléma nagyon összetett és már a betiltás sem oldana meg semmit, mert olyan szinten vannak elszaporodva, kereszteződve hogy a teljes tiltás ellenére sem fog a fajta még hosszú-hosszú évekig eltűnni a mindennapokból, a tartás, tenyésztés/szaporítás szigorítása pedig egyszerűen lehetetlen feladat elé állítja a hatóságokat.

Sajnos ez a probléma megjelent minden divatba jött kutyafajtánál, beszéljünk akár a spánielekről, akik eredetileg vadászkutyák voltak, a 20-30 évvel ezelőtti túltenyésztés miatt mára már csak egy buta szobakutya lett belőle, vagy a tacskókról, amiket boldog-boldogtalan lakásban tartott a kis mérete miatt, de a szükséges testi-szellemi lefárasztásával nem törődött, így mindenki csak az ugatós, odakapkodós, idegbeteg kutyaként emlegetett.


#4 Sajnos ez nem csak nevelés kérdése, hanem jó vérvonal kérdése is. Valószínűleg egy olyan példány gazdája vagy, akinek jó az idegrendszere, de éppen ezért írtam, hogy a túltenyésztés/szaporítás miatt nagyon sok "selejtes" példány van, amelyikből valószínűleg te sem tudnál problémamentes kutyát nevelni, bármennyire is hozzáértő gazda vagy.

2022. ápr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen alapon a pásztorkutyákat és masztiffokat is be kellene tiltani, nagyobb a "harcértékük", mint egy staffnak. Normális gazdával szerintem teljesen biztonságosan tarthatóak.


Én is inkább az engedéllyel tartás híve vagyok és alkalmassági vizsgához kötném a kutyatartást, fajtától függetlenül (és akkor talán kevesebb kutyát tartanának méltatlan körülmények között...)


Sok olyan show kutyával találkoztam már, akiben a gondos szelekció miatt abszolút semmi aggresszió nem volt, így nem feltétlen a fajtával van baj szerintem, hanem a tartóinak egy részének a gondolkodásmódjával...

2022. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

A probléma a gazdákkal van. Ausztráliában végeztek egy nagyon alapos felmérést, a kutyaharapásokkal kapcsolatban. Az eredmény az lett, hogy a gazdától sokkal jobban függ, hogy harap-e a kutya, mint a kutya fajtájától. Ha egy gazdának egy kutyája megharapott valakit, akkor lehet arra számítani, hogy a másik is megfog. Ha egy fajtáról elterjed, hogy harapós sokan fogják azért venni, hogy harapjon, és ennek megfelelően is nevelik, ebből adódóan kimutatható lesz, hogy az adott fajta harapósabb, mint a többi.

Ha egy egészséges kutya megkapja a fegyelmet, mozgatást, akkor nem fogy össze-vissza harapni.

Ha egy normális gazdának van egy valamiért harapós kutyája, akkor tesz rá szájkosarat, ha emberek közé viszi. (Az enyémre azért teszek, hogy rendesen kerüljék ki), megint nem lesz veszélyes.

2022. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Még arra se képesek, hogy a chip meglétét ellenőrizzék, nemhogy a kutyatartást vizsgákhoz és engedélyekhez kössék. Itt 4 háztömbnyi területen van vagy 200 kutya, mégse látom minden nap a kutyasétáltatók százait az utcán. Csak be vannak csűrve a kertbe vagy hátra, mert ugatógépnek vannak. Ezt még a leggazdagabb országokban sem tudják megoldani, ahogy a zajszennyezést sem.
2022. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%
A gyerek szülést is be kellene tiltani. Akkor nem születnének meg a gyilkosok, pedofilok stb. Ennyi észt komolyan. Drága kérdező, ha nem értesz valamihez nem baj, csak akkor ne alkoss róla véleményt! Vagy ha megteszed (hisz jogod van hozzá), ne csodálkozz, hogy ostobának tartanak.
2022. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!