Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van ilyen?

Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Én nagy állatvédő vagyok, és most, hogy kicsit jobban beleástam magam, láttam, rengeteg kibodott kutyát beköptek a legyek és élve ették a nyüvek. Ez eddig nem tudtam elképzelni és most sem igazából, hogy mi miatt mennek a legyek élő kutyára. De így mekkora fájdalmakat okoznak az emberek az állatoknak??? Belegondolni is szörnyű, milyen, amikor eszik az élő húst...

2022. ápr. 20. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg van nyű. Mi a kérdés?
2022. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy van. Lehet nyílt seb van a kutyuson valahol a testén, és azt találják meg a legyek. Én is elborzadva gondolok bele, milyen fájdalma lehet szegény kutyának ekkor :( Inkább akkor a humánus elaltatás ha olyan szinten van :(
2022. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen tényleg van. Sok befogott kutyànàl tapasztaltam ilyet sajnos
2022. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Viszont sosem az élő húst eszik, hanem a hallottat, összességében az nem baj, hogy a csontkukacok megeszik az elhalt részt, van ilyen gyógymód is.


Sajnálom szegény kutyust akinek élve ennyire elhaltak a részei, de sajnos a természetben ezek a dolgok ugyan úgy előfordulnak, nem az ember következménye.

2022. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, háborús időkben például ugyanez történt a sebesült emberekkel is. A húslegyek közé tartozó fajok megtalálnak minden nyílt, ellátatlan sebet. Az előző hozzászólóval ellentétben én nem tudok arról, hogy az élő húst ne ennék, vidéken pl. nem kidobott, hanem csak szimplán kerti kutya esetében is olvastam kutyás csoportokban, hogy a kivakart fülét beköpték. Még frissen, tehát nem várták meg, míg elhal a hús.
2022. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A legyek általában a sebeket, váladékokat keresik, de rámennek egészséges bőrre is. Idős kutyánál pl figyelni kell rá, mert ugye javarészt csak fekszenek, a legyet meg pont a mozdulatlanság vonzza, ha zavarva van, nem marad ott, nem tudja beköpni. Nekem pulykákba ment bele, semmi seb nem volt rajtuk, a lábuk ment tropára a súlytól, D vitamin hiánytól, nem tudtak felkelni. Azt tűnt fel, hogy a hátukon a toll elszíneződött. Iszonyatosan gyorsan ellepik az állatot, asszem 24 óra, vagy annyi sem kell, hogy kikeljenek a peték. Ne tudd meg, milyen látvány volt, hogy élve eszik őket...
2022. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Alapján rothadó anyagba rakja petéit, az más kérdés, hogy hulláról élőre visz betegséget, ami elkezdi rohasztani szegényt. Illetve a gyógymód sem létezne, ha enné az egészséges szöveteket.

(Csúnya képek, gyenge idegzetűek inkább ne nézegessenek ilyet)


[link]


Bár gondolom ez sem az összes légy fajra vonatkozik.

2022. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én láttam olyat, hogy egy fiatal, 4-5 éves kutyust ettek, semmi seb nem volt rajta, sem "egyéb" betegsége nem volt, sem váladék. Ennek ellenére a lábát, orrát, szemét, száját, oldalát ették. Ezért is tettem fel a kérdést. Mert az értem, hogy az elhullott állatot vagy rothadó húst eszik, de itt semmi ilyesmi nem volt.
2022. ápr. 20. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 "A kór különösen a nyári, meleg, nedves időben jelent komoly veszélyt, amikor az ápolatlan szőrzet alatti bepállott bőrfelületeken, ill. az állat végbele körül az állat szőrébe ragadt sár, vizelet ill. bélsár vonzza a legyeket. A fertőzött helyeken a bőr felpuhul. Kezdetben az elváltozások alig észrevehetőek, főleg a hosszú szőrű állatoknál. A juhok ösztönösen álcázzák betegségüket, nehogy gyengeségükkel felkeltsék a ragadozók figyelmét. A lárvák 8-24 órával a lerakás után kelnek ki, gyorsan növekednek, fehér vagy sárga színűek, és szelvényezett a testük. Az akár 1–2 cm-es lárvák élő és rothadó, bomlásnak indult szövetekkel egyaránt táplálkoznak. Előfordul, hogy feszülésig kitöltik a sérült felületet, és sokszor a bőr alatti kötőszövetbe is bepréselődnek. Jelentős fájdalmat okoznak az állatnak. A fejlődő lárvák által kibocsátott szövetoldó enzimek károsítják a szöveteket, és újabb legyeket vonzanak oda."


[link]

2022. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon rossz állapotba tudnak kerülni az elhagyott állatok, van amelyiknek még ennél is szörnyűbb sors jut, megvakul, aztán éhenhal. Ezért nagyon fontos, hogy csak mentett kutyát fogadjunk örökbe, ne fizessünk tenyésztőnek amikor ingyen is elvihetünk egy okos kis kutyust és esélyt adhatunk neki a normális életre.
2022. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!