Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvos kutya itatása.. sos???

Parvos kutya itatása.. sos???

Figyelt kérdés
Sziasztok, a féléves kutyám sajnos az orvosa szerint parvos. A tünetek szombat éjjel óta vannak és az első infuziot kedd este kapta. Ma már napi 2 injekcion túl vagyunk. Az orvos szerint nem adható neki se étel se ital. De már inna magától.. szabad adnom neki?

2022. ápr. 20. 23:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha az orvos azt mondta, hogy nem adható neki, akkor ne adj neki.

De inkább minél előbb kérdezd majd meg az orvost erről!

2022. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Széklete egyáltalán nincs itthon, csak az allatorvosnal amikor lázat mér.. már sötét a széklete. De folyamatosan szól most hogy melege van és szomjas, például kitakarja magát a meleg helyen és folyamat jelzi a szájával hogy ki van szaradva inna, nem tudom mit tegyek ha hány akkor is keveset és átlátszó habosat.. nagyon ritka ha mozogna egy kicsit de már csóválja a farkát és csak akkor ad ki hangot ha sokáig távol vagyok és egyszer csak hazaerek. Ez már a 4. Nap Mit gondoltok van esélye túl élni?
2022. ápr. 20. 23:29
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne adj neki inni. Az jó jel ha inna magától. Holnap reggel hívd fel az orvost és mond el neki, miket tapsztalsz a kutyán, azt is hogy inna, szomjas, már csóválja a farkát. Súlyos betegségnél minden apróság számít a gyógyulás jele is lehet.


Reggel egyeztess az orvossal.

2022. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Rendben így lesz, köszönöm.

Csak egyszerűen rettegek hogy mivan ha lefekszek aludni és reggel felkelve már nem nagyon lesz köztünk.. olyan tehetetlennek érzem magam, nem tudom mit kellene tennem hogy többet mozogjon és visszajojjon a kedve....

2022. ápr. 20. 23:36
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem baj ha nem mozog sokat, jó ha pihen. Az energiája nem a mozgásra megy el hanem a gyógyulásra.


Kedve kezd vissza térni ha már csóvál. :)


Egyébként meg nem is eszik nem is iszik vagyis egyelőre nem teheti, érthető, hogy ha akar se nagyon tud mozogni, legyengült.

2022. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%

Sógornőméknél egyszer az volt a kutyusuk. Elvitték állatorvoshoz, de talán már egyrészt későn is, meg félre diagnosztizálta az orvos is, és beledöglött a kutyus. Pedig egy játékos, fain kis kutya volt.

Nem tudom mennyire tudjátok, de ezzel azért vigyázzatok, talán érdemes szomszédokra is figyelni, de a vírus az akár évekig is képes életben maradni, és abban a környezetben létezni. Ezt azért mondom, mert lett egy másik kutyusuk az után egy-két hónappal, ő is kis kutya volt, és ő is elkapta a vírust. Mint munkanélküliként, pénz szűklet szemszögéből, én vittem el a kiskutyát orvoshoz, de akkor már máshoz, és szinte a tünetek jelentkezésekor, elmondtam az orvosnak, hogy kevés pénzem van, illetve hogy volt egy másik kutyus is, aki elpusztult, ő tudta, hogy mi baja van, most nem emlékszem már, hogy akkor ott kellett e hagyni az orvosnál, vagy hazahoztuk e. Azt tudom, hogy ő életben maradt. De már nem emlékszem sajnos, hogy szabadott e itatni és etetni. Szerintem 3-4 nap után már aprónként lehet egy keveset. De nem akarok hülyeséget mondani.

2022. ápr. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem okoskodni akarok, jobbulást a kutyusodnak, de 7 hetes korában meg kellett volna kapnia a parvo elleni oltást, majd még 2 kombináltat különféle betegségek ellen és egy veszettség ellenit. Ezek kimaradtak nála? Mert akkor amint felépül, adassatok be neki mindent! Ha nem szeretnétek, hogy szegény kínok közt pusztuljon el valamilyen betegségben.
2022. ápr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
22%

A párom nagy kutyás. Tenyésztett is. Kamillateával itatta a parvos kutyát-megmentette. Nyomta fecsivel a szájába. Azt mesélte fajtafüggő, melyik éli túl. Van olyan, ami szívós fajta. Az jutott eszembe, hogy egy kalícivírusnál is kamillateát kell inni egy késhegynyi só (megköti a vizet, nem szárad ki a beteg) kell kb 1-2 liter kamillateába-embernél.


Rendbe teszi a belet-ezt mondta.


Mindenképp beszélj az orvossal.

2022. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Sz én kutyám is volt ebben a betegségben. Pont hogy itatnunk kellett, nemhogy ne igyon! Kiszárad ha nem iszik!
2022. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Olyan betegség nincs, aminél nem kellene itatni. Beteg kutyánál is az evés elmarad, nem akkora gond, mintha a folyadék veszteségtől kiszáradna.


Hol van ez a csodálatos orvos?

2022. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!