Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyánál mekkora kockázat...

Idős kutyánál mekkora kockázat az emlő daganat?

Figyelt kérdés
Ivaros kutya, így került hozzám, öregen meg már nem műttettem meg. Nagytestű, 12 éves idén, és kiderült, hogy emlő daganata van, 2 helyen. Nem változnak, nem nő nem alakul semmi legalább 3 hónapja, kb annyi ideje vettük észre. Nem akarom megműteni, szerintem az nagyobb veszély rá nézve az altatás miatt, egyre jobban látom rajta, hogy öregszik, nehezebben mozog stb. Ha látszólag nem változik a daganat, akkor valószínűleg nem fog problémát jelenteni amíg él, ugye? Orvos látta, járunk vele rendszeresen, de tapasztalatokra lennék kíváncsi most.

2022. ápr. 21. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos a jósgömböm nem működik most a meleg miatt, bepárosodott. A jövő kifürkészhetetlenné vált.
2022. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
Sajnos én is voltam pont így mivel nem romlott az állapota én nem műtettem meg mivel nagyobb volt a kockázat hogy az altatásba hal bele szerencsére a kutyámnak nem volt baja belőle mert még élt utána 2 évet de ez kutyától és fajtától függ de szerintem ha nem zavarja és jól van ilyen öregen felesleges megműtettni.
2022. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, több daganata is volt, 11 évesen lett ivartalanítva + 2 daganat ki lett műtve. Sajnos ezután is növekedett a többi pedig hónapokig stagnált és végül azokat is ki kellett műteni 12 éves korában. Most a héten lett 13 és ezen a téren hála istennek nincs baja. Viszont én úgy gondolom a hormonok és az állandó álvemhesség miatt ha nem ivartalaníttattuk volna akkor gyorsabb ütemben romlott volna az állapota.
2022. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Szóval a bevásárló lista: 2 tojás, egy banán, fél szelet kenyér.
2022. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Az ivarszervi daganatok talán legnagyobb veszélye nem a méretük (természetesen nem az óriásira növekedettek esetében, amik kifakadnak vagy a mozgásában akadályozzák), hanem hogy gyakran adnak áttétet. Az emlődaganat általában a tüdőre. Tehát leszedetni inkább az áttétképződés megelőzése miatt kell.


Ha a vérképe és a szervei rendben vannak a kutyának (a korától függetlenül), altatható. Természetesen nem a régi lórúgás módszerrel, hanem gázos altatással, és olyan rendelőben ahol az altatást is orvos csinálja.

2022. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is ez volt a helyzet. Befogadott, idős, szívbeteg kutya emlődaganattal. Két évig nem volt semmi gond, a két kis daganat stagnált, aztán a következő tüzelés után elkezdtek elég gyorsan nőni. Ezután megműttettem, nálunk is gázos altatás volt, amit nagyon jól viselt. Műtét közben kiderült, hogy a két daganat mögött még 3 másik is volt, amit szintén eltávolítottak. Következő tüzelésnél megjelent két másik emlőjében is a daganat és ezzel együtt elkezdett néha köhécselni is, az emlődaganat tüdő áttétet képezett. Néhány hónapig még viszonylag jól volt, de aztán annyira súlyos lett a fulladása, hogy sajnos el kellett altatni.

Én mindenképpen beszélnék egy jó orvossal, akinek jól felszerelt rendelője van, megcsináltatnám a szükséges vizsgálatokat, hogy altatható-e és minél előbb kiszedetném a daganatokat, mert az emlődaganat hormonérzékeny és bármilyen hormonális változás hatására(tüzelés, álvemhesség) elindulhat rossz irányba, ráadásul nem tudhatod, hogy alattomosan nem képez-e áttétet valahol.

Sajnos nekem nincsenek jó tapasztalataim az emlődaganattal.

2022. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Az emlődaganat jellemzően rosszindulatú. Tehát áttétet fog képezni. Nagyon cuki, hogy nem ivartalanítottad (ami ugye rutinműtét még idős korban is), pedig azzal valószínűleg megelőzhetted volna ezt.
2022. ápr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

#7

1. Az emlődaganat nagyjából 30-50%-ban rosszindulatú, tehát nem jellemzően rosszindulatú, ahogy írtad.

2. A harmadik tüzelés után ivartalanított kutyák esetében nincs statisztikai különbség az emlődaganat előfordulásában, tehát a kérdező nem tudta volna megelőzni az emlődaganat kialakulását az idős kori ivartalanítással.

3. Nem igaz, hogy idős kutyánál rutinműtét az ivartalanítás. A kutyák szervezete nehezebben viseli az altatást, mint az embereké, bármennyire is kifinomult altatási technikák vannak manapság. Általában az mondják az orvosok, hogy 7-8 éves korig altatható biztonsággal egy kutya. Az életkorral nő a műtéti kockázat.

4. Vannak rendkívül magas kockázattal műthető kutyák,mint például az enyém, akinek szívelégtelensége is volt és a vérképe sem volt rendben. Orvosi javaslatra vártunk, hogy megmozdul-e a daganat vagy sem. És nem, nem kókler orvos véleménye volt ez.

5. A kidobott idős kutyák nem arról híresek, hogy olyan első osztályú fizikai állapotban vannak, tehát náluk az altatás mindenképpen nagyobb kockázatot jelent. Az a tulajdonos, aki képes kidobni egy idős kutyát, az előzőekben sem fordított elég figyelmet a megfelelő táplálásra és orvosi vizsgálatokra vagy élősködők elleni védelemre. Az enyémben chip sem volt és mivel chip nélkül nem lehet kutyát oltani, így valószínűleg egész életében sohasem kapott semmilyen oltást, mi csináltuk végig az oltási programját 10 éves kora felett.


Mielőtt elkezdesz itt fröcsögni és észt osztani, legalább az orvosi tényeknek nézz utána és gondold át, hogy mit jelent, mivel jár együtt egy rossz állapotú idős kutya befogadása és milyen nehéz meghozni a döntést arról, hogy melyik rosszat válassza az ember.

2022. ápr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!