Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányomat meglepném egy...

A lányomat meglepném egy kiskutyával, milyen fajta a leg ideálisabb neki?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves. Már régóta kér egy kutyust. Most nyár elején lessz 13 éves és úgygondoltam szülinapjára kaphatna egy kutyát.

Nagyon szereti a kutyákat, sokat foglalkozna vele.

Viszont nagy bajban vagyok, mert nem tudom milyen fajta illene hozzá.

Mindenképpen kisebb termetű kutyát vennék neki.

Kicsit rákérdeztem, de úgy, hogy maradjon meglepetés és három kutyafajta tetszik neki a legjobban.

A törpespicc, a máltai selyemkutya és a tacskó.

Ti melyiket ajánlanátok jobban? :)

(Nekem a legjobban a máltai selyemkutya tetszik.)



2022. ápr. 23. 08:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor legfontosabb szempontok, hogy milyen környezetbe érkezne az állat és ti milyen életritmusban éltek, mire vagytok hajlandóak.

Kistermetű kutyák között is vannak különbségek, pl a tacskók híresek az önfejűségükről és a legtöbbjük még mindig igen erős ösztönökkel rendelkezik (kotorékebek).


Illetve a lányodat neked kell ismerned, készen áll-e rá, veletek EGYÜTT. Ugyanis anyagilag ez a szülők terhe lesz és fel kell arra is készülni, hogy időnként át kell vállalni bizonyos feladatokat (ha olyan az órarend, táborok stb.)


Egyébként személyes tapasztalat alapján és javaslom, hogy születésnapján adjatok át egy szép kártyát az ötlettel és utána EGYÜTT válasszátok ki mind a fajtát, mind a kennelt, mind az állatot a lánynak. Fontosnak tartom, hogy a leendő gazdi döntsön a kutyájáról.

2022. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy ezek közül a máltai selyem lehet a legjobb első kutyának. Nem olyan makacs, mint pl. a tacskó, könnyebben nevelhető és nem is annyira hiperaktív. Csak a szőre igényel sok ápolást.
2022. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%

Kutyát nem másnak veszünk hanem elsősorban magunknak.

Vegyél egyet a Te nevedre és mond meg, hogy új családtag.

#2esnek igaza van, ki tudja hogy alakul az élete. Egyetem, sok munka, költözés stb. Majd ha felnő és olyan lesz az élete ő majd eldönti hogy belefér egy kutya vagy sem.


Ha te úgy érzed, hogy a Te/Ti életetekbe belefér akkor jöjjön. De készülj úgy, hogyha a lányod idősebb lesz akkor lehet veletek marad. Ha így is be szeretnéd vállalni vegyél nyugodtan.

2022. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
#5 kettes válaszoló vagyok, én saját tapasztalatból is írtam, amit írtam, mert nekem is vettek 12. szülinapomra kutyát, aminek akkor persze nagyon örültem, de 18 éves korom után rendszeresen hónapokra kimentem külföldre világot látni, bulizgattam stb. Gyakorlatilag 23-24 éves koromig nem fért bele a kutya az életembe és a szüleimre maradt, amiért csesztettek is, holott nekik lehetett volna több eszük, hogy egy gyereknek nem vesznek kutyát. Szóval kérdező, ha veszel is neki, akkor legyél tisztában azzal, hogy fiatal felnőtt korában nem a kutya körül fog forogni az élete.
2022. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Hűha... azthittem a kutyavásárlás a kislányomnak egy aranyos gesztus, de most kicsit úgy érzem magam mint aki egy szörnyként van beállítva.

1-es Természetesen ismerem a lányomat, de nem tudom ezek közül melyik kutya milyen. (Kivéve a tacskót, mert nekem volt már tacsim.) Szívesen meghalgatnék saját tapasztalatokat. Mi is segítenénk a kutya nevelésében. A kártyás nagyon jó ötlet ezek után valószínűleg az lesz.

2-es Nem tudom mi lesz ha kollégiumba költözik, de mi Szívesen segítenék neki."Egy gyereknek nem veszünk kutyát." Szerintem nem mi vagyunk az elsők akik kutyát vesznek a gyerekeknek.

4-es Igen nekem is azok tetszenek a legjobban:)

5-ös Na jó ne. Nekem már volt kutyám. Mikor a kislányom 4 éves volt akkor halt meg szegény. Szerintem a lányom készen áll egy kutyára, de ha nagyobb lesz és nem lesz ideje mi is szívesen besegítünk.

2022. ápr. 23. 09:25
 6/46 Manócska1 ***** válasza:
93%
szerintem is egy szép kártyán adjátok át neki az ötletet,és ő válassza majd ki. persze,csak ha ti is fel vagytok készülve és semmiben nem szenved majd hiányt a kutyus. nem bántásból..
2022. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 Manócska1 ***** válasza:
100%
most olvasom hogy ti is segítetek,akkor okés
2022. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
9-es Szerintem is jó ötlet, valószínűleg így lesz. :)
2022. ápr. 23. 09:30
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Legjobb természete ezek közül a máltai selyemkutyának van.

2022. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban van tacskó és havanese. Hát a tacskó sokkal keményebb dió mint a havanese (rokon fajta a máltaival). Törpespiccet én nem vennék mert folyamatosan védik és rengeteg szőre van. De ha nálatok nem gond a plusz takarítás akkor lehet. Én megőrülnék ennyi szőrtől és plusz takarítástól a lakásban. A havanese nem hullajta a szőrét (a máltai sem) cserébe kozmetikus kb 3 havonta.
2022. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!