Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyával? Sehogys...

Mit tegyek a kutyával? Sehogysem engedi levágni a karmait.

Figyelt kérdés
Karomvágó ollóval nem engedte, így beszereztünk egy jóféle karomreszelőt. Eleinte ment is a dolog de egy idő után már itt is ellenkezett. Egyszerűen nem engedi meg, ha virslit is kínálunk fel neki cserébe. Egyedül ha durván lefogjuk, csak akkor megy, de így még rontunk a helyzeten.
2022. ápr. 23. 11:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Vidd el kozmetikushoz.

Egyrészt profik és mindenféle esettel találkoztak már, megvannak a módszereik, másrészt idegen helyen egy kicsit meg vannak szeppenve a kutyák, jobban engedik mint otthon.

2022. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Kozmetikus, allatorvos


Ha ti belevagtok es verzik akkor aztan mar a szakembereknek is nehez lesz.


Idegen helyen megvannak szeppenve es jobban turik.



Nalatok probalkozik, ellenkezik

2022. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém is beparázik, de neki pont állatorvos vágta le úgy egyszer, hogy azóta nekem sem engedi a kutya, hogy hozzányúljak. Maga alá húzza a lábait, ha sejti, hogy akár csak megnézném. Esetleg erre valakinek javaslat?
2022. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Annak idején, mikor volt egy olyan kutyánk, amelyik semmit sem hagyott nekünk, lehetett kapni ilyen kábító-nyugtató pasztát amit a szájára kenve bágyítja a kutyát. Nem tudom, hogy ilyen van-e, de szerintem azt még simán hagyná. Elképzelhető, hogy ha nem is alszik tőle, de be bágyad, akkor nyugodtabban lehet kezelni. Egy próbát megérhet.


Annak idején azzal a kutyánkkal nem volt ilyen szerencsénk, mert bebágyadt ugyan a pasztától, de továbbra is agresszív volt. A fenekéről a gubacsot úgy lehetett eltávolítani, amitől már nem tudott üríteni sem, hogy el kellett altatni és addig is véresre harapta az orvos kezét.

2022. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
*nem tudom, hogy ilyen van-e még, úgy értettem. Az előző válaszomban úgy hangzott, mintha csak kitaláltam volna, hogy van ilyen. :D 2005-2006-ban biztosan volt, de arra már nem emlékszünk, hogy az állatorvos adta, vagy vettük valahol.
2022. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez érdekelne utolsó. Ha megtudsz valamit ne tartsd magadban.
2022. ápr. 23. 12:20
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a Sedalin pasztára gondol. Mi szilveszterkor szoktuk adni a kutyának. De kell recept és meg kell kérdezni a dokit,hogy adagold. És számíts rá,hogy fél napra kidől a kutya.
2022. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Már több, mint 10 éve történt, egyik kutyámnak betört az egyik körme, elvittük dokihoz, aki szimplán csak jól levágta, folyt belőle a vér, majd a többi körmét is úgy levágta, hogy nem volt olyan lába, ahol ne csordogált volna legalább egy körömből vér. Azóta én vágom itthon a kutyáim körmeit szerintem nem egy nagy tudomány és nem is lesz minden csupa vér.


Ha ennyire nem bírsz vele, vidd inkább kozmetikushoz meg sétáljatok sokat betonon. Én úgy vagyok vele, hogy nincs annyi felesleges időm, hogy kozmetikushoz rohangáljak, inkább eltöltöm máshogy a kutyámmal, másrészt meg dolgoztam már olyan helyen, ahol többek között a kutyák körömvágása is az én feladatom volt és nagyon jól tudom, hogy egy másik ember is csak ráparancsolna és lefogná, nem hiszem, hogy könnyebb lenne a kutyáim lelkének. Ezt úgy írom, hogy van egy kistestűm, aki egy igazi drámakirálynő és másik két kutyám, akik konkrétan nyújtsák a mancsukat - szóval átérzem a helyzeted.

2022. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Ne az legyen,h a kertben altatod be a kutyat es beboditva ott marad a kertben a hidegben!!! Vagy a futott kerti hazban.
2022. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Miből áll, hogy nem engedi meg? Mi a gond? Miért engeded neki, hogy ellenkezzen?

Megfogod, ha hisztizik rászólsz, majd ha végig várta lejutalmazod.

2022. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!