Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal vagy ősszel születhe...

Tavasszal vagy ősszel születhetett a kutyám?

Figyelt kérdés
Úgy tudom kiskutyak általában tavasszal és ősszel születnek. Az én kutyusomat évekkel ezelőtt, májusban találtam az utcán, de sose tudtam a pontos korát. És igen most így hajnalban elgondolkodtam, hogy akkor tavasszal még olyan kis kölyök pofija volt, nőtt is még utána, de már nem sokat. Ha ősszel született akkor reális az, hogy tavasszal már majdnem akkora volt, mint amilyen a teljes mérete is lett? Vagy 1 év után is nőhet még a kutya és lehet, hogy előtte való év, tavaszi kölyök volt?
2022. ápr. 26. 02:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Foxi keverék, közepes testű, 12 kg
2022. ápr. 26. 02:39
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

A kutyák bármikor születhetnek. Az előző kutyám 1999 január 2.-án született, a szomszédom által befogadott kóbor kutyától. Ezért pontos a születési dátuma. A mostani kuyámat én is találtam, újév napján, és az állatorvos mondta, hogy kb 6 hónapos, tehát június végén vagy júliusban született.

A kutyák úgy lesznek vemhesek, hogy amikor elérik az ivarérett kort, onnantól kezdve kb 6 hónaponként fognak elleni. De van amelyik már 6 hónaposan tüzelni kezd, más kutya csak 8 hónaposan. Az igaz, hogy nagy hidegben (-10 fok vagy még hidegebb) nem szoktak tüzelni, de egy enyhe télen simán. Egyébként nem évszakfüggő, főleg a bent tartott kutyáknak mindegy. (régen talán évszakfüggő volt, kb 200 éve, amikor még voltak kemény telek és minden kutya kinti kutya volt.)

2022. ápr. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Jav

6 hónaponként fognak tüzelni.

2022. ápr. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Befogadás után nyilván elvitted állatorvoshoz, ugye?? Ők ilyenkor meg szokták mondani, hogy mennyi idősnek tűnik az állat.
2022. ápr. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
4. És ők mi alapján mondják meg? Megszámolják az évgyűrűket, vagy ők is csak saccolnak?
2022. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Az orvosok számára egyértelmű az állat kora a fogai alapján. Főleg kölyöknél. Egyszerűbb megállapítani, mint azt egyesek gondolnák.


És igen, talált állatot azonnal orvoshoz viszünk, kivizsgáltatjuk és elkezdjük az oltási programját, ez alap.


Bármikor születhetnek kiskutyák, rég megdőlt falusi legenda hogy a kutyák és a macskák csak tavasszal és ősszel termékenyek, teljesen abszurd.

2022. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

“ És igen, talált állatot azonnal orvoshoz viszünk, kivizsgáltatjuk és elkezdjük az oltási programját, ez alap.”


Igen alap, annyira, hogy már-már idegesítők vagytok vele, hogy ezt szajkózzátok, amikor nem ezt kérdezték.


Kb. olyan mintha a házigazda elmondaná a vendégeknek, hogy “itt van wc, oda tessék sz@rni, véletlenü se próbáljátok az asztalra.

2022. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

" Bármikor születhetnek kiskutyák, rég megdőlt falusi legenda hogy a kutyák és a macskák csak tavasszal és ősszel termékenyek, teljesen abszurd."


De általában mégis akkor születik a legtöbb, csak vannak kivételek.

2022. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
100%
Lehet hogy késő nyári kutya, mivel következő tavaszra befejezte a növekedést.
2022. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
A kistestűek elég hamar befejezik a növekedést, szóval ha májusban találtad a kutyust, és már csak kicsit nőtt, akkor talán olyan fél év körüli lehetett, amikor megtaláltad. Valahol 5-8 hónap között gondolnám látatlanban, az állatorvos ettől pontosabban meg tudta volna mondani valószínűleg, a meglévő fogak, a fogváltás állapota alapján. Szóval a kutyusod legvalószínűbben valamikor késő ősszel-télen születhetett. Egészen biztosan nem előző év tavasszal.
2022. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!