Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit fog falkavezérnek tekinteni?

Kit fog falkavezérnek tekinteni?

Figyelt kérdés

8 hetes kiskutya. Én a szigorú, a párom a megengedő.

Kinek fog majd szót fogadni és elfogadni falkavezérnek?


2022. ápr. 26. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha úgy nevelitek, akkor mindkettőtöknek szót fog fogadni. Ha Te vagy a szigorúbb, gondolom téged fog falkavezérnek tekinteni.
2022. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű. Eleve nem kellene egymás ellen nevelni a kutyát. Az nem fog működni, hogy ő felengedi maga mellé a kanapéra te meg tiltod, és ott álltok és várjátok, hogy kire hallgat!

Alkossatok közös szabályokat, különben csak mindhárman csak szívni fogtok.

2022. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Lassan de biztosan megdől a falkavazér elmélet, úgyhogy egyikőtöket sem
2022. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2esnek van igaza. Szüleimnél láttam ezt, anyám szigorúbb volt, apám engedékenyebb. Tanul a kutya, így ha anyám jelen volt, nem nagyon merte csinálni a dolgokat, de ha nem látta, akkor rendetlenné vált. Közösen kell nevelni ilyenkor, nincs olyan, hogy falkavezér.
2022. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Senkit sem, ugyanis a kutya nem falkában él és nem tekinti az embert falkatársnak. Alap etológia, ha ennyire nem ismerd a kutya viselkedését, lehet, hogy kár volt máris hazavinni egy kutyát. És elég ebből az elmaradott, rég megcáfolt "falkavezér" baromságból.
2022. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A falkaelmelet mukodik… tanulj etologiat. Meg figyeld meg a kutyakon….


A sorrendisegi szabalyokat minden esetben betarto,kovetkezetes,mindig nyugodt,minden stresszhelyzetben hidegfejjel gyorsan helyesen reagalo , szavak es tettek nelkul tiszteletet parancsolo megjelenesu embert tekinti falkavezernek. Aki ordit ,hiszteriazik,nem tekinti falkavezernek akutya. A legkokosabb a falkavezer. Mindent esszel old meg.

2022. ápr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Senkit, ugyanis a falkaelmélet egy elavult tan, a tudományos kutatàsok màr règ megdöntötték ezt.


Mindkettötökre hallgatni fog. Az, hogy kit fog gazdàjànak tekinteni elsösorban, az attól függ, ki foglalkozik vele többet. Nekünk két kutyànk van, egyik enyém, másik a kedvesemé.


A kan az enyém, vele én foglalkozom, engem telint gazdájànak, de ettöl függetlenül kedvesemre is hallgat. A szuka az övé, ö foglalkozik vele, rám is hallgat, hiába öt én inkább csak simogatom, jàtszom vele.


Ez rajtatok múlik.

2022. ápr. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy működne már a falkaelmélet? Eleve kutya is, de fogságban nevelt farkasok is képesek megkülönböztetni, hogy az ember az ember, tehát nem fajbeli. Fajbeli meg nem falkavezér.


Arról nem beszélve, hogy az erőn, meg sorrendiségen meg ilyen marhaságokon alapulva nem lennének mentő és vakvezető kutyák, akik a gazdájuk helyett döntenek.



Kérdező. Ha közösen szabályokat tartotok be, következetesen, akkor nem lesz ilyen, hogy kire hallgat inkább.

2022. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!