Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz egy akita inu...

Mennyire nehéz egy akita inu kutyával az élet?

Figyelt kérdés
A szomszédságunkban egy öreg bácsi lakott egyedül, sajnos 1 hete hogy meghalt. A kutyáját egy japán akitát már nagyon régóta ismerjük és szeretjük , az gondolkodtam hogy befogadom , mivel nincs egy rokona , családtagja sem aki magához venné , valószínűleg egy menhelyen kötne ki. Egy ivartalanított lány akitáról van szó aki nagyon jól nevelt , és most a gazdája halála nagyon megviselte , csak tőlem fogad el ételt és csak felém nyit kb , engem érez a legközelebb magához azthiszem. Szeretném befogadni , de nem tudom hogy megtudnék e vele birkózni , olvastam hogy nehéz fajta nekem pedig nem igazán van tapasztalatom a kutyákkal kapcsolatban , de a szívem szakadna meg ha elvinnék egy menhelyre vagy ha rossz kezekbe kerülne. Akitás gazdik , szerintetek mennyire nehéz feladat ez egy kezdő kutyásnak? Illetve van egy 1 éves kislányunk , szerintetek a későbbiek során jól kijönnének , hogy viselik az akiták a gyerekeket?

2022. ápr. 26. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mentsd meg!
2022. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp segíts rajta! Nagyon kedves vagy, hogy így segítenél a kutyuson.

Ne aggódj szerintem nem nehéz velük, főleg, hogy nem egy pár hetes kölyökről van szó. Pontosan nem tudod mennyi idős a kutya?

A kislányod miatt ne aggódj, ha jólnevelt kutyusról van szó, biztosan jól ellesznek. Szerintem szerencsések azok a gyerekek akik kiskoruk öta kutyussal nőnek fel.

2022. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd be szerintem is! Jó ember vagy, minden jót kívánok!
2022. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem egyszerű fajta, de ha az öreg bácsi elbírt vele, akkor nem lesz gond.
2022. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya?
2022. ápr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól nevelet a kutya, téged elfogad. Ez kezdésnek jó.


Vedd magadhoz és ha szükségét érzed járjatok kutyasuliba, az nem csak arra jó, hogy az alap dolgokat megtanítsák (alapvetően jól nevelt) ilyen esetben is sokat segít. Megtanulod, hogy bánj a kutyával.

2022. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy beteges bácsi bírt vele, akkor neked is menni fog, kutyasuli viszont tényleg sokat segíthet.


Ha mégsem tartjátok meg, vegyétek fel a kapcsolatot a fajtamentéssel és szuper gazdát fognak találni neki (fajtatiszta kutyákért nagyon tolonganak az örökbefogadók). Egy sima menhely is szuper gazdihoz juttatná, egyedül egy gyepin lennének rosszabb kilátásai, mert ott aki kapja marja alapon megy a kihozatal.

2022. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kutya 5 éves.

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat , sokat segít a döntésemben , most kicsit megnyugodtam azthiszem befogadom.:)

2022. ápr. 27. 07:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta? :)
2022. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat , most vettem észre a kérdést. Életem legjobb döntése volt hogy befogadtuk. Nagyon okos kutya , voltak nehézségek , hiányzott neki a régi gazdája ami miatt sokáig szomorkodott , de végül meg szokta új helyét és nagyon boldog velünk. A kislányunkkal is nagyon jól elvan. Örülök hogy van nekünk.
2023. jan. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!