Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédunk meglepödöt ezen...

Szomszédunk meglepödöt ezen mért? :O lent folyt.

Figyelt kérdés
Van egy keverék kiskutyánk a szomszédnak egy nagyon okos németjuhász az elég jól meg van tanitva a miénk csak arra h pórázon tudjon menni rendesen meg ha jön vmi ismerös be ne ugrálja össze és helyre menjen ha mondjuk neki ..Nem ez a lényeg ma átjön én ettem a kutyusom és a cicám nem ette meg mindet és simán elvettem a kutya elől a tálat és beleöntötem a cicakaját ..és a Szomszéd nagy csodálkozva mondta ha ő ezt meg csinte volna a németjuhászával rég megharapata v volna őt mért van ez ?:O Pedig a kutyusom butább mint az :S
2010. szept. 16. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért mert a kutyusod butább mint az. Azt hitte, hogy úgyis neki acc még. :D
2010. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de akkor a németjuhász az okos mért nem engedi h a gazdája a táljához érjen amikor eszik
2010. szept. 16. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert a kutyák ki nem állhatják ha elveszik tőlük a kaját és sokszor ezért harapnak is.
2010. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Am az lehet h azért engedi mert ugy került hozzánk h az anjya meg halt és cumisüvegből kelett etetni és megbizik benunk h nem veszuk el tőle?^^
2010. szept. 16. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy okos a németjuhász. De ott baj van a gazda-kutya viszonyba.

Ha láttál már kutyamentő műsort, abban csak akkor adják örökbe a megmentett kutyákat, ha evés közben odanyúlnak egy műkézzel a tálhoz és a kutya nem reagál.

Ha ráharap a műkézre akkor elaltatják...mert veszélyes lehet a gazdára is.

2010. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem attól lesz butább, hogy kevesebb " mutatványt" tud. Attól még lehet nagyon okos és értelmes a kutyád, annyi, hogy nem tanítgattad és nem foglalkoztál vele eleget.


A kérdésre válaszolva:

A kutyák ösztönösen védik a kajájukat, mert ugyebár a fennmaradáshoz szükségük van rá. De ez manapság kutyafüggő és nevelés kérdése is.

2010. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogyha gyermek korától kezdve úgy van nevelve akkor az agya is be programozódott arra ! attól még nme biztos ,hogy buta a kutya
2010. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az én németjuhász kutyám is megharapná még a családtagokat is, ha a táljába nyúlkálnának, amikor eszik.

Én viszont belenyúlhatok, sőt a szájából is kivehetem a csontot például, nekem max nyalogatja a kezem.

Még a macskák ételével is ezt csinálja, sokszor az üres edényt is őrzi. Ennek ellenére engem sosem harapott meg. Egyszer, amikor belefeküdt a szurokba a betonon és beleragadt a szőrébe és vágtuk le akkor is mindenkit harapott, de az én kezemet csak megfogta picit a fogával és nyüszített, aztán nyalogatta.


Szóval szerintem nem jó az, ha a kutya képes megharapni a gazdáját.

Nem gondolom, hogy a te kutyád butább, ő csak szelídebb, szeret téged.

Nem is értem hogy gondolhatod, hogy a kutyusod butább! Én imádom az enyémet, még ha problémás is akkor is így tökéletes szerintem, ahogy van.

A szomszéd kutyája másképp lett nevelve, ne hidd, hogy a te kutyád kevesebbet ér, mert ez nem így van!


Egyébként az én kutyámnak is csak annyi van tanítva kb, hogy ne ugráljon emberekre (bár szerintem ezt magától tanulta, ahogy idősebb lett, már nem tudom) illetve pórázon lehet vezetni, bár nekünk itt a nagy kert, évek óta nem volt rajta póráz.

Ettől nem buta a kutya, egyszerűen nincs betanítva/kiképezve.

Én pl. saját döntésből nem erőltettem rá ilyesmit, mert szeretem társként kezelni a kutyákat, szeretem ha hoz saját döntéseket stb. Ettől függetlenül mégis hallgat rám és mindig azt csinálja, amit mondok, sokszor elég ha csak ránézek már tudja mit akarok.

Hiszem, hogy a te kutyádban is több van, ha jobban odafigyelnél rá akkor látnád.

2010. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gerbilgirl ***** válasza:

Szia!

Én arra gondolok, hogy a németjuhász kölyökként több testvérrel volt és amikor ételt kaptak ( vagy szopizott) akkor meg kellett verekednie az ételért.. A te kis apróságodnak meg lehet, hogy nem kellett, és nem is voltak mondjuk 5-6-an..

2010. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy jólnevelt kutyának hagyni kell hogy elvgeyék az ételét! A te kutyád tisztel téged ösztönösen. A német juhész viszont egy keményebb kutya és a gazdája célzottan nem vívta ki a tiszteletet. Lehet csinál 100 trükköt a kertben de nem tiszteli a gazdáját.
2010. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!