Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit adjak enni a kutyámnak...

Mennyit adjak enni a kutyámnak? Az etetési táblázat érthetetlen!

Figyelt kérdés

Hill's bárányos tápot eszünk. Kutyám 8kg és 10 hónapos.

5 kg --> 120g

10 kg --> 205g

Mennyit adjak neki szerintetek?


2010. szept. 16. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

kb 180-190gr.

de te is azt eszed?:D

2010. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát a 2 között , mondjuk 180g-ot , de majd ki kell tapasztalni úgy is , nem biztos hogy annyi kell neki majd , úgyis meglátod h hízik/fogy-e a mennyiségtől.
2010. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy 8 kilós kutyának kb. 160-180 gramm kell, táblázat alapján. De ez attól is függ, hogy pl. mennyire aktív a kutyád. A kutyán úgyis látni fogod. Ha sovány, kicsit megemeled az adagját, ha duci, kicsit visszaveszel.
2010. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben keresd elő az általános iskolai matekpéldákat, és tanulmányozd át újra. Mi érthetetlen ezen? Nem fogják minden kilóra leírni, hiszen az arányokat látod, onnantól kezdve meg tudsz tippelni, vagy akár számolni is. Segítek.

A 8 közelebb van a 10-hez, mint az 5-höz, de nem sokkal, tehát veszed a két érték átlagát ((120+205)/2=162,5), és annál egy kicsit többet adsz neki, mondjuk 170-175 grammot. De nem az a pár gramm fog számítani. Kutyát etetni amúgy sem táblázat alapján kell, az csak irányadó. Ha látod, hogy kezd zsíros lenni, visszaveszel a kajából, ha fogy, többet adsz, és majd kialakul, mennyi az ideális. Nagyon nem lehet elrontani.

2010. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítő válaszokat! Én nem azt eszek! :D

Igen tippre én is mértem ki neki, de csak 150-et és úgy látom az kevés, azért volt szükségem segítségre!

Az előző tápján (Eukanuba) szépen, érthetően kilóra lebontott táblázat volt és nem akartam rosszul adni neki az adagját. Ha valaki pont ilyennel etet irhat, hogy ő mennyit ad!

2010. szept. 16. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!