Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a kutyát,hogy ne harapjon minket?

Figyelt kérdés
Már baromi unalmas!7 hónapos ,járunk vele kutyasuliba is.Már mindent megpróbáltunk,de nem akar erről leszokni.Pl.a szemetet nem tudom kivinni,mert össze vissza harapdál.Mindenki kék zöld.Járt így valaki?Valami bevált praktika?
2022. ápr. 29. 06:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Finoman de hatarozottan el kell lokni labbal majd nem venni rola tudomast. Figyelmet akar vagy jatekot.


Ha jatek kozben a kezeteket is csipkedi, akkor az also ajkat meg kell fogni hatarozottan ugy, hogy a nyelve is a kezed alatt legyen. Nem tudja becsukni a szajat es a nyelvet se tudja mozgatni, ami kellemetlen lesz neki, de nem faj. En igy szoktattam le ket kutyat is a csipkedesrol :) (persze kis/kozepes testuekrol van szo, egy nemetjuhasszal mar mas modszert keresnek)

2022. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Illetve ha kutyasuliztok, az oktatonak is kene tudni segitenie, mivel ezert fizettek.
2022. ápr. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sajnos már ezt is próbáltuk.Ha lököm el,azt hiszi játszok és még jobban harap.Ő kaukázusi....😒
2022. ápr. 29. 06:56
 4/21 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik fele.8 alkalom 32 ezer,de fogalma nincs neki sem hogy tudjuk erről leszoktatni.Mondja hogy játékot adjak neki,oké de mikor csinálnék az udvaron valamit,nem vele fogok játszani.Nem érti meg hogy nem.
2022. ápr. 29. 06:57
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Aterzem, nekem shibam van es kajaval nem lehet meggyozni semmirol. Csak a jatek. Viszont olyan oktatot meg nem talaltam aki felfogja, hogy az en kutyamat nem erdekli se a virsli se a kolbasz es jatekkal kell jutalmazni. Viszont ugy meg elrohan ugyanugy. Na tanitsd meg a behivast egy ilyen kutyusnak :D hat koszi..


Talan probald meg azt, hogy valaki fogja porazon es leulteti ameg a masik kiviszi a szemetet. Akar nap kozben is lehet gyakorolni. Ha mar nyugton marad akkor letenni a porazt, majd ha igy is marad akkor elengedni es mindig dicserni, jutalmazni. Elobb utobb megerti :)


2 eves kora környékén kicsit nyugodtabb lesz, de most kell nagyon fogni nehogy a fejetekre nojjon.

2022. ápr. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Őt meg csak kajával lehet fegyelmezni.Imád zabálni és ha kaja van nálunk akkor olyan mint egy kis angyal.😅Egyébként azt elértük nála,hogy ha bent bvan,lehet tőle enni.Nem ugrál,mert rájött,hogy akkor nem kap semmit.Szépen ül és várja,hogy kapjon valamit.Nagyon reméle hogy lassan erről is sikerül lesziktatni,mert borzalmas .Kislányom két éves,őt is szokta harapdálni,illetve ha hagynám harapdálná.De mi ha kint homokozunk,ő bent van a házban.
2022. ápr. 29. 07:22
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Elborzadva olvastam a végén, hogy van egy kislányod és hogy harapdálja meg hogy míg ti kint, addig ő bent... elsőre az jött le hogy ez a kutya egy időzített bomba.

Kaukazusi, akkora mint egy borjú, túlzás nélkül, és ha ilyen beállítottságú hogy harapdál.... én pénzt nem kimélve csináltatnék szögvasakkal, vadhálóval, hegesztett hatalmas kennelt az udvar egy jó nagy részére a kutya számára és csak éjszakára engedném a teljes területre.

Minimum 5 evig szigorúan betartanám ezt és közben tanitani, nevelni.


Jobb megelőzni a bajt, nem utólag sírni....

2022. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora kutyáról van szó?


Én amúgy odakapnák neki. Egy másik kutya is így jelezné ha nem tetszene neki amit csinál. Szerintem gyorsan megértené hogy nem szabad

2022. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Verj rá! Nekem erre lovaglópálca van. 2-3 alkalom, és megtanulják, hol a helyük.
2022. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#7 valamit félre olvastál,de nagyon!
2022. ápr. 29. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!