Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet e kb.55-60 kg-s kutyának...

Lehet e kb.55-60 kg-s kutyának Panadol extrát adni fájdalomcsillapításként? Ugyanis ma megharapta egy másik kutya séta közben a lábát és fáj neki. Felet be mertem neki adni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 18:21
 1/5 anonim válasza:
nem tudom
2010. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

6000 állatorvos van a neten, egyet ha felhívsz, meg fogja mondani mit adj neki. Azzal szereted a kutyádat, ha felhívsz egy szakembert, és nem azzal, hogy beadsz neki valamit, amiről gőzöd sincs jó-e neki...

A panadol ráadásul paracetamolos, én még emberként se szedném be soha...

2010. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kutyának nem adunk embereknek való gyógyszert, nem fürdetjük hajsamponnal stb... Tudhatnád, h ezekkel mind, mind ártassz neki.
2010. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állatorvos megtudja mondani, és vannak olyan emberi gyógyszerek amiket kaphat. Legalábbis az állatorvosunk írt fel ilyen gyógyszereket, pl: a kutya ízületeire, porc-bajaira.
2010. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van olyan emberi gyógyszer, amibe bele is pusztulhat a kutya, tehát csak akkor adj neki bármilyen humán készítményt, ha az orvos kifejezetten felírja! Nekünk egyszer algopyrint írt fel, tehát azt biztosan lehet nekik adni. Sőt, itt is írják: [link]


Amúgy a panadol paracetamolt tartalmaz és:

"A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb. [..] Kutyáknál levertség, hasmenés és hányás, sárgaság, vérvizelés tapasztalható, majd 2-5 napon belül elpusztulhat. Ha időben észrevesszük, hogy kedvencünk gyógyszert evett, minél hamarabb (néhány óra) hánytatással, illetve aktív szén beadásával, megelőzhetjük a nagyobb mértékű felszívódást. A további kezelés az állatorvos feladata."

[link]


[link]


Mielőtt hülyeséget csinálunk, érdemes használni a google-t. Nekem 2 perc volt.


Amúgy én a helyedben most azonnal beülnék az autóba és elvinném a kutyát a legközelebbi állatorvosi ügyeletre!

2010. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!