Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja a férjemmel gazdái...

Pár napja a férjemmel gazdái lettünk egy 12 hetes havanese kiskutyának. Találkozott már valaki az alábbi problémával?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 2 percre sem lehet egyedül hagyni úgy, hogy ne sírna folyamatosan. Akkor nyugodt, ha mellette van valaki, viszont ez nyilvánvalóan nem megoldható.

Szerencsére olyan munkahelyünk van, ami mellett gyakrabban haza tudunk rá nézni.

Utánaolvastam az interneten, hogy ez a reakciója természetes, hiszen eddig a testvéreivel, szüleivel élt egy megszokott környezetben és a változás hirtelen éri.

Ennek ellenére aggódom érte, nehogy valamiféle szorongás alakuljon ki nála az egyedüllét okán.

Van itt valaki, aki keresztül ment már ezen? Változik majd a helyzet vagy ígymarad?

Köszönöm a válaszokat!


2022. máj. 1. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Idővel megszokja. Fokozatosan egyre több időre lehet magára hagyni. Én igazából ezt mindig úgy fogtam fel, hogy akár hisztizik akár nem, nekem akkor is el kell mennem intézni a dolgaimat. Ilyen az élet, nem lehetünk 0-24-ben a kutyával.


A legrosszabb, amit most tehettek, ha mindig vele maradtok, csak mert hisztizik. Pont azért lesz majd szorongós, mert nem szokik hozzá az egyedülléthez.

2022. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Azert a szeparacios szorongas nem csupan hiszti, szo szerint szenved a kutya.

Nem szabad neki engedni, nyilvan, de azert komolyan is kell venni, mert neki ez egy rohadt nagy stresszhelyzet.

Egyebkent meg fokozatosan kellene szoktatni az egyedullethez, ez most a legrosszabb, amit csinaltok, hogy orakra otthon hagyjatok, aztan neha raneztek, azt hiszi, maradtok, de aztan amikor elmentek, kezdodik minden elorol....

Szabit kellett volna kivennetek.

2022. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor sír, nem mentek oda hozzá.

A pár nap még kevés, hogy felfogja, új helyen van, más az élet.

2022. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az fontos, hogy ha sír a kutya, ne babusgassátok, ne vegyétek fel, ne simogassátok, mert ezzel csak megerősítitek benne, hogy ha sír, akkor extra figyelmet kap...

Adjatok neki játékokat, és először csak pár percre menjetek ki, és fokozatosan hosszabb időre hagyjátok magára. Ha sír, ne vegyetek róla tudomást! Ha csendben van, eljátszik, akkor legyen dicséret! Illetve sokat segít, ha egy alapos, nagy játék vagy séta, futkosás után hagyjátok ott, amikor amúgy is le van fáradva, és könnyebben elalszik.

Egyébként érdemes lehet szobakennelbe beszoktatni, ez később is hasznos, nagy segítség lesz.

2022. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!