Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő, amíg beépül a...

Mennyi idő, amíg beépül a szervezetbe a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés

Egy csontot kellett kiszednem a kutyusunk szájából és közben véletlenül ráharapott a kezemre, az ujjamból elég rendesen hullott a vér...de már elállt, betadine is van rajta.


A kutyus kb 2 és fél hete kapta meg az említett oltást...akkor nem kell ettől a fertőzéstől tartanom?



2022. máj. 2. 11:01
 1/6 Hovarju ***** válasza:
84%

Általában 2 hét alatt már hatékonyan véd.

Általában utaztatáskor is előírják, hogy legalább két hétnek kell eltelnie az oltás beadás után.


Szerintem már nem lesz semmi bajod tőle. De ha bizonytalan vagy, hívj fel egy állatorvost és kérdezz rá.

2022. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem már hatott, de arra is igen kevés az esély, hogy a kutya veszett lenne.
2022. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙏
2022. máj. 2. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha felnőtt kutyád van és a tavalyi évben is kapott oltást, akkor főleg védve van, ahogy te is. Tudom,hogy évente kell a veszettség elleni, de azért tovább véd az mint egy év.


Illetve ha veszett lenne a kutyád azt már régen észrevetted volna, elég súlyos betegség.


Nincs okod félni.

2022. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Veszettsegre szinte 0 esely van, en ezert nem aggodnek. De ha a seb nincs rendesen kezelve, esetleg varrni kene, attol meg begyulladhat, elfertozodhet.
2022. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Azt ugye tudod, hogy veszettséget csak VESZETT állattól tudsz elkapni?

A veszettség egy betegség. Vírus okozza. Nem tanyázik az állatokban. Szóval nem úgy van,hogy a nem oltott kutya fertőző!!


Mert amelyik kutya elkapja,az el is pusztul mondjuk 2 héten belül (nem tudom pontosan,de az a lényeg, hogy 100%-ban halálos az állatokra).

Szóval miért félsz,hogy a minden évben oltott kutyádtól elkapod?

2022. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!