Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, hogy vizslám...

Mit lehet tenni, hogy vizslám ne rágja, kaparja szét a kerítést?

Figyelt kérdés
Két vizslám közül az egyik, ha nem vagyok otthon vagy a bajárati ajtót kaparja forgácsosra, vagy a vadiúj fa kerítésünket rágja. El vagyok keseredve, mert egyébként egy igazán okos, hízelgő kutyus- de most semmi nem használ. Köszönöm az ötleteket.
2010. szept. 16. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy szorong amiért egyedül hagyod? Amikor mész előtte nem foglalkozz vele, ne búcsúzz tőle, legyél nyugodt. Ha hazajössz akkor szintén ne foglalkozz vele yg fél óráig. Ha rajtakapod akkor szídd meg. Esetleg próbáld meg szoktatni. Hogy kimész pár percre, ha rosszat csinál rászólsz, majd megint kimész, és amikor szépen viselkedik akkor jól megdicséred és ezt az időt mindig növeled.

Vegyél neki játékot amit rághat, vidd el előtte egy jó nagy sétára. Esetleg fújd be valaki kellemetlen anyaggal amit rág (kityás boltba is kapható):

2010. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Figyeld bentről mikor csinálja. Aztán kimész és ráordítasz meg ráversz egyet az orrára, vagy olyat csinálsz hogy nyüszítsen egy kicsit. Másképp nem jegyzi meg hogy ne tegye.


Például ha valakinek a kutyája lopkodja a tojást (gondolom ez nálad nem fordul elő) akkor megfőznek egyet és míg jó forró a szájába teszik, és megtanulja egy életre. És "vo i la" egy probléma mentes házibarát.

2010. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutyus orrát verni nem tanácsos,de a hátsó felére nyugodtan sózz oda 1-et ha észre veszed amikor csinálja.
2010. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak saját tapasztalatból mondom az orrát. Lehet beválik lehet nem. Minden kutyánál a reakciókat kell figyelni. Természetesen én is odanyomok neki mikor átnyomja magát a kerítésen, aztán visszajönne kinyitja az ajtót (simán rááll a hátsóudvar kilincsére és kihúzza az ajtót), de mivel kutyazáras is, ha meg felteszem azt meg nem tudja kinyitni és nyüszít kora reggel de istentelenül, na akkor én is alsógatyában mikor kimegyek odanyomok a hátsójának egyet. Kezdi megtanulni. Csak még arról kell leszoktatni 2 kutyámat is (mert vagy 6) hogy ne hozzanak fel minden sz*rt amit találnak az udvarra.

A vizsla meg okos álltat szóval hajrá a neveléshez még egyszer.

2010. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg vagy többet kéne mozgatni, vagy tisztázni a hierarchikus kapcsolatot, mert ez bizony vagy energia levezetés, vagy szeparációs szorongás. Mindenesetre ha úgy lemozgatod, hogy csak aludni legyen ereje, akkor nem fogja csinálni, az biztos.
2010. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Munka mellett elég nehéz kifárasztani egy kutyát minden nap.
2010. szept. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem munka mellett is megy. Mondjuk nem véletlenül nem vizslám van. Olyan fajtát kell választani, akinek meg tudod adni, amire szüksége van, vagy pedig vállalni kell a következményeket (ajtórágás, tombolás)
2010. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!