Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy nem pisiljo...

Mit csináljak hogy nem pisiljon és kakiljon mindenhova a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Kb hete van nálunk a kis kutya , nem túl jó körülményekből hoztuk el szerencsére semmi baja neki ! De azóta próbáljuk a pelenkára szoktatni mert meg utcára nem vihetjük ! De a pelenkát nem mindig találja meg ,csak néha rá pisil de kaki egyátalán nem megy oda !

Mondtak hogy mossak fel ecetes vizel nem segít inkább nyalja mint el riasztaná ! Mit lehet még meg próbálni ? Van e valakinek valamilyen bevált módszere ! Ja és elkezdett a helyére is pisilni ritkán hogy az ellen is mit lehet tenni? Válaszokat koszonom ?



2022. máj. 2. 16:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni egy 10 hetes beagle kiskutyáról van szó !
2022. máj. 2. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sanytolt szerezz be es azzal takarits, nekem ezt ajanlottak nem szobatiszta kutyahoz.

Egyebkent ez fog menni meg hosszu honapokig, keszulj fel, mert egy kolyoktol nem elvarhato, hogy szobatiszta legyen gyorsan. Igazabol az en allatorvosom azt mondta, hogy setalni ne vigyem ki konkretan, amig nincs meg az osszes oltasa, de a haz ele nyugodtan levihetem pisilni. En hallgattam ra, gyakran kivittem, nagyjabol 2 honap alatt lett teljesen szobatiszta. Persze amikor mar visszamentunk dolgozni a ferjemmel (kivettunk 2-2 het szabit, felvaltva, igy nem volt egyedul a kutyus az elso honapban) nem tudtuk annyira gyakran kivinni a kutyat, de addigra mar csak napi egy-ket balesete volt, csodaval hataros modon.


A pelenkara se biztos, hogy ra tudod szoktatni, nem minden kutyanal valik be.

2022. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatal, 10 hetes. Hosszú idő míg szobatiszta lesz egy kutya. Az enyém 6 hónapos kora körül lett az. Addig hetente 4-5 felmosás ment simán.


Tégy le akár 10 pelenkát is, hogy egy hatalmas helyet elfoglaljon, és szép lassan vegyél el egyet-egyet belőle. A végén már csak arra az egyre fog pisilni amelyik kint maradt, mert tudni fogja, hogy a pelenkára kell pisilnie.

2022. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Azt ugye tudod, hogy a pelenkával azt tanítod, hogy bentre ürítsen? Így sosem lesz szobatiszta.

Mennyit vagytok vele? Ha máshova végzi a dolgát, hogy reagálod le? Eleve hogy tanítod, hogy a pelenkára ürítsen?

2022. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4.IK válaszoló

Igen tudom hogy azt tanítom hogy bentre ,de mivel még kivinni nem tudom igy mást nem tudok ! Nekem is mondták hogy ház elé meg betonra ahol nincs fű oda lehet vinni kicsit!

Ha máshova végzi a dolgát akkor rá szolunk hogy nem szabad , meg hogy rossz , meg igazából próbáljuk elmagyarázni neki hogy hova kell pisilnie

2022. máj. 2. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!