Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a védekezési mód tényleg...

Ez a védekezési mód tényleg beválik?

Figyelt kérdés

"Az MME szerint [...] hasonlóan kell eljárni, mint a nekünk rontó kutyáknál:


* ne fussunk el,

* forduljunk szembe az állattal,

* karunkat széttárva mutassuk magunkat sokkal nagyobbnak és félelmetesebbnek,

* és kiabáljunk rá az állatra."


Szerintem aki így tesz, az önként kínálja fel, hogy megharapja a támadó kutya. Az MME honnan veszi, hogy a kutyáknál ez beválik?



2022. máj. 3. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A kutya ösztönlény, ugyanúgy mint bármelyik másik állat. Ezek a módszerek az esetek nagy részében működnek. Nem véletlenül van az a szabály sem, hogy ha medvével találkozol nem szabad elfutni, hátat fordítani neki.


Pont múlt héten jött velem szembe egy elég nagy testű kóborkutya. Vicsorgott rám, nekem akart jönni, de látta hogy nem félek tőle, és ahogy rákiabáltam kizökkentettem őt, és elszaladt.

2022. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát értem, csak furcsa, hogy a múltkor még papriskrayt ajánlottak és még az sem állítja meg sokak szerint a támadó ebet. Ha szembefordulok vele és kitárom a karomat óbégatva, az miért segítene? Nem értem.
2022. máj. 3. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben beválik, nekem ugrott nemrég egy az utcán, lenyúltam "kőért" ordítva és elmenekült.

Persze van, hogy nem ijed meg, akkor meg méginkább ideges lesz, de annál semmi más sem válna be.

2022. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Egy képzetlen kutya, amelyik csak ösztönből támad, de látja hogy nem félsz, sőt még nagyobb vagy és alul marad, az csak akkor támad, ha kifejezetten agresszív egyed. De sosem a kirívó esetekből indulunk ki, és egy átlagos kutyánál ez bizony beválik. A túlontúl agresszív kutyát semmi nem állítja meg, akkor inkább mássz fel egy fára, ha van a közelben vagy védd magad ahogy tudod.
2022. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Amikor engem megtámadott, akkor szembefordultam vele, nem mozdultam, nem néztem egyenesen a szemébe és megnyugtató hangon beszéltem hozzá. Néhány perc után eloldalgott. Nálam ez vált be, de helyzete válogatja szerintem. Olvasni kell a kutya testbeszédéből és ahhoz mérten alkalmazni a különböző technikákat.
2022. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában szerintem be fog válni, a legtöbb kutya beszari. Egy védőősztönnel rendelkező kutyánál viszont az ellenkező hatást érné el.
2022. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Az egyik ov kutyank erre mar osszetepne. Ez mar nala a tamadas kategoriaba esik.
2022. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!