Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud ráállni?

Miért nem tud ráállni?

Figyelt kérdés
van egy yorkim és fájlalja a mellső lábát, nem áll rá, de nem látok semmit rajta és ha hozzáérek elhúzza onnan. Mitől fájhat neki?
2010. szept. 16. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, de nem is az a lényeg, hanem, hogy holnap reggel vidd orvoshoz, hogy gyógyuljon meg!
2010. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen. az után jött ki, mikor egész nap szaladgáltunk vele (foxi).pár nap alatt rendbe jött.de azért a dogi nem fog ártani.
2010. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
doki
2010. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Régebben az én palotapincsimnek is ilyen volt, reggel mikor felkeltem csak az első két lábára tudott felállni a hátsó kettőt viszont húzta maga mögött,ha hozzáértem elhúzta hogy fáj neki. Elvittem még aznap reggel állatorvoshoz,benntartották egy napot,írtak fel neki 2 féle gyógyszert és azt kellett szednie. Szerintem mindenképpen vidd el állatorvoshoz mert ki tudja mi baja van és mennyire komoly...
2010. szept. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

több dologra tudok tippelni:

- 1: calcium hiány. A mi boxerunk mikor pici volt görbítette a lábát, nem tudott nagyon ráállni. napi 3x kellett neki ca tabit beadni, attól jött rendbe. Nem tudom, h fájt-e mert a boxerek igen immunisak a fájdalomra, mi csak azt láttuk, h görbíti.

- 2: valamilyen vírus húzódhatott rá. Nem feltétlen kellett, h a vírus kijöjjön rajta, de embereknél is gyakran előfordul, h az ízületeken jön ki, azt nem tudja terhelni, fáj neki. Ez esetben antibiotikumos kezelést kap.

-3. izom, vagy ínhúzódás. ha nem ugrott ki a helyéről meg ilyesmi, akkor megint csak vitamintablettákat kap, ez pár nap alatt elmúlik.

-4. Egyszerűen a nagy bolondozásokban beütötte valahova, vagy ne adj isten, valaki rálépett a lábára, esetleg keresztül mentek rajta biciklivel. Ha az orvos úgy érzi, fennáll ennek a lehetősége, akkor valszeg megröntgenezi, h nem-e tört el valamije. Ez esetben nem árt, ha egy viszonylag magas összeg van nálad... :)


Sok sikert, remélem nincs komolyabb baja...

2010. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!