Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbírhatok 2. Kutyaként egy...

Elbírhatok 2. Kutyaként egy staffival aki igen problémás,17 évesen?

Figyelt kérdés

11 évig volt egy keverék kutyám.De meghalt

Kistermetű volt viszont,és egy staffi azért nem az hozzá képest.

Új kutyusnak bizalmi problémái vannak az emberekkel kapcsolatban(mentett kutyus,akit bántottak)és az állatokkal is. A kutyus nyáron lessz 3 éves


2022. máj. 6. 00:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én kutyámat szedné szét, agyonütném sodrófával, engem aztán nem érdekelne. Börtönt is vállalnám.
2022. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

"Másrészt,nem 40 kgs kisgyereknek kell nézni akit elvisz a kutya egy lendülettel,megtudom fogni ha kell."


Ez szépen hangzik, de fogtál már ilyen kutyát pórázon? Nem vagyok puhány, lovas ember voltam, hentesként dolgoztam, meg hasonlók, de pár hónapja volt szerencsém hozzá, gazdit mikor elvitte a mentő. Kegyetlen erő van bennük, ha egészségesek és fizikailag rendben vannak.De ott meg éreztem párszor, milyen erő van benne. Pedig én aztán tuti nem vagyok gyenge 😅

2022. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy mentalisan serult, labilis kutya kemeny dió, barmilyen fajtaju legyen. Ha vallalod, hogy viszed kutyaiskolaba, es eleinte trenert hivsz magatokhoz, ugy rendben lenne, de te egyes egyedul ne kiserletezz vele, es vidd setalni kezdettol fogva, nem kell megvarni mig megszokja az udvart, imadni fogja, szuksege van mozgasra. Szigoruan porazzal meg erdoben, mezőn is. Egy faradt, lemozgatott kutyaval konnyebb dolgod van. Ha erosen zsakmanyos, akar meg sportkutyanak is jo lehet idovel. Jo hogy ilyen elszant vagy es segiteni szeretnel egy eselytelen staffin, de elotte beszelj hozzaertokkel, es olyanokkal akiknek ilyen kutyajuk van. A kolcsonos bizalom a kulcs, erre lehet epiteni es lassan haladva szocializalni, uj elmenyeket szerezni vele.
2022. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Baromi jó ötlet egy ilyen kutyát póráz nélkül sétáltatni, te eszednél vagy?? Gondolod az erdőben nem járnak mások? Ha neki megy egy másik állatnak, arról le nem szeded, mivel szájzárat kap. Ha az enyémnek megy egy ilyen neki, az biztos, hogy te sem úszod meg szárazon. Szóval kicsit gondolkozz, mielőtt felelőtlenséget csinálsz. Bár 17 évesen olyan messze állsz még a felelősségtudattól, mint ide Tokió.
2022. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, én is agyonütném azzal a rohadt döggel együtt az biztos.
2022. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Staffim van es ha csak setaltatva lenne,akkor o is agressziv lenne. Kocognod kell vele rendszeresen vagy kikeszul a km hiany miatt. A staffi nem egy lusta kutya. Az enyem komoly sprinteket nyom poraz nelkul stb.

Masik,h minden setanak folyamat parancsosztasbol kell alnia. Imadjak a feladatozast. Otthon veled legyen. Nagyon igenyli a gazda fizikai kozelseget egesz nap.


Olyankor vidd,amikor nincs mas kutya az utcan.


Gondolom kertesben laksz.


Sorrendisegi szabalyokat tarsd be es megkonnyebbul,h te vagy a fonok.

2022. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg szeretnek futni, több staffi barátja van az agaramnak, habár nem bírják tartani a tempóját, de lelkesen követik a játékban.
2022. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egyszerű jelleme a fajtának, keménynek, következetesnek, határozottnak kell velük lenni. Nagyon makacs és önfejű. Szóval kemény dió lesz az biztos. Pont 17 voltam én is amikor hozzám került egy staff, volt vele munka bőven, de hatalmasat változott miután elkezdtem vele foglalkozni. Az elején le kellett játszanunk, hogy ki a főnök, ezt érdemes mihamarabb tisztázni vele :)
2022. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

A staffi egy puding makacssag szempontjabol egy foxterrierhez vagy jack russelhez kepest.


Ha megvan a rendszeres kocogasotok egyutt,es a sorrendissgi szabalyok be vannak tartva,akkor orommel teljesiti azosdzes parancsod. Illetve kikeszul,ha nem parancsolgataz neki egesz nap.


Eddzel azert nagy sulyokkal konditeremben vagy otthon . 25 -30 kg megemelese ne okozzon gondot. Edzeseid 2,5 orasak legyenek es a kutyat egy karral te is visszahuzod. 53 kg vagyok.

2022. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19 te azt sem tudod mit beszélsz. A Jack Russelemet kenyérre lehetett kenni, a staffit meg kb. a falhoz, olyan jelleme volt…

Soha nem edzettem, vézna 60 kilós 17 éves kisgyerekként is vissza tudtam tartani a 40 kiló körüli, szín izom staffit…

2022. máj. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!