Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne rontsak...

Mit tegyek, hogy ne rontsak el semmit? Kiskutyám 3 hónapos. Most tanítom pórázon sétálni, és gyakran előfordul, hogy nem akar jönni.

Figyelt kérdés
Nem akarom felvenni, mert szeretném, ha megtanulná, hogy szépen, egymás mellett megyünk. Félek, hogy már elrontottam a dolgot, mert amikor megmakacsolja magát enyhén húzni szoktam a pórázzal. Persze, először legugolok hozzá, és odahívom, de tegnap pl. ez nem jött be egyáltalán. Van amikor meg olyan szépen jön, sőt, még futni is szoktunk. Elképzelhető, hogy fél, és azért nem akar jönni? Mert vannak nagykutyák a séta útvonalán. Vagy csak fáradt? Kérlek, adjatok tanácsot, mert szeretnék jó gazdi lenni. Nem akarom vonszolni végig, hogy aztán a sétát is és engem is megutáljon. Ja!Egyébként már elég nehéz ahhoz, hogy cipeljem, és csak rövid sétákra szoktunk menni.
2010. szept. 17. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesen haladsz, örülhetsz h van egy kiskutyid :) Nekem most 9 éves a Svájci fehér juhászom, először ki sem akart menni sétálni de már az első alkalom után majd el ájul ha sétáról van szó. A kutyák imádják a sétát főleg ha olyan helyre viszed őket ahol el lehet engedni, mi is úgy csináljuk, nagyon jól elvagyunk :)
2010. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj érdekesebb lenni neki, csalogasd. Ha nagyon nem megy, akkor inkább ne erőltesd, minden séta legyen jó élmény. Menj ki, játszatok, szaladgáljatok, de en rángasd ha nem megy. Én ezt rángattam annó, és nagyon sokáig nyomta, hogy földbegyökerezett lábbal tartott ellen a húzásomnak. Ez sehova nem vezet, csak megnehezíti a dolgot.


Beszélj hozzá folyamatosan, adj ki vicces hangokat, ha egy kis szaladás belendíti, akkor szaladgálj vele, ha jön akkor jutalmazd, dícsérd. Türelem, menni fog!

2010. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Hidd el, hiába próbálod a legjobban nevelni, idő elteltével rájössz, hogy mennyi mindent másképp kellett volna csinálnod. De ez pont így jó. Nincs alapvető kutyanevelés. Minden kutya természete más és más. Míg pici, hamar elfárad. Emlékszem az én Beagle-m fél órás játék után ilyen idős korába végig aludta a délutánt. A másik kutyusunk meg sokáig lusta volt. Most hét hónapos, de olyan eleven mint hat másik. Türelem. Ez a legfontosabb. Talán ne a sétával kezdd, hanem otthoni játszással, naponta többször. Ha kiviszed és megáll, leül, szimatol engedd. Ha olyan dolgot tesz, amit Te nem szeretnél pl: fel eszik vmit stb. szólj rá, told el onnan a fejét és igenis adj jelet a nem tetszésednek. De hidd el, amint nagyobb lesz, egyre aktívabb is. És majd csak győzd szusszal a hosszú sétákat meg biciklizést.

2010. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egyelőre ne erŐltessem a sétát? És ha szépen jön, aztán egyszercsak megmakacsolja magát, akkor mit tegyek vele, amikor már semmi nem jön be? Nem fogom ölben hazacipelni.
2010. szept. 17. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod labdával, csomóval kajával, gügyögéssel, térdcsapkodással, szaladással, vagy akármivel rávenni, hogy menjen?


AMúgy minden kölyök makacskodik, én kiskoromban cipeltem haza 5 hónapos bullmasztiffot :) Kb. egy súlyban voltunk akkor :)

2010. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és próbáld belőni, hogy kb. mi az a táv, aminél behisztizik, és kicsivel előbb fordulj vissza. Csak akkorákat sétálj, amekkorához még kedve van, és fokozatosan növeld. Ha minden séta jó élmény neki, akkor hamar megszeret sétálni. Eleinte nem baj, ha csak 5 percet sétáltok, ha azt az öt percet élvezi, Másnap már 7 percet is élvezni is fog :)
2010. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van eyg 200m -es szakasz, ami a házunktól az útkereszteződésig tart. Na! Az egy tragédia! Ha elhagytuk, onnét jól jön! Mintha nem akarna elmenni otthonról. Szóval, ha ölbeveszem, akkor nem fog rászokni, hogy folyton én cipeljem?

Kb. 800 m-re tőlünk van egy kis kutyabarátja. Oda akarok vele gyakran elsétálni. Az még ugye nem nagy táv?

2010. szept. 17. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez neked kell tudnod, illetve neki :))) Ha szívesen megteszi, akkor nem, de ha még nyőgve nyelős, akkor igen.


Igen, emlékszem eleinte nálunk is addig ment a hiszti, míg az ismert területet elghagytuk.


Vezess be valami ütős jutalomfalatot (máj), és minden lépést dícsérj, jutalmazz, ha éhesen vágtok neki, még hatékonyabb lesz :) Bohóckodj, lelkesítsd be az elején, pörgesd fel, juhúúúúúúúú, gyeregyere gyorsan, megyünk sétálni, sétaaaaa, juhuuuuujjjj, de szuper. Ne foglalkozz másokkal, aki hülyének néz azért, mert a kutyának gagyogsz, az akkor is hülyének néz, ha csak simán beszélsz hozzá, aki meg megérti, annak mbármekkora bolondot csinálhatsz magadból, csak mosolyogni fog.

2010. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekezni fogok. Talán az is a baj, hogy túl sokat vártam tőle, hisz ő még kölyök.
2010. szept. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!