Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő ahonnan...

Van olyan tenyésztő ahonnan rögtön el lehet hozni kölyköt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pl szeretnék egy fajtát, már minden megvan neki kennel, táp, felszerelések stb, csak el kell hozni a kutyust. Nem szeretnék még 1 évet várni meg stb, hanem mondjuk felhívom, odamegyek, beszélünk, eldől hogy megvan e a szimpátia a kicsivel és elhozom. Szóval nem annyira bürokratikus, persze írok bemutatkozást meg minden ha kell, csak nem akarnék nagyon pattogni hónapokig hogy márpedig én alkalmas vagyok.

Leginkább úgy gondolom hogy már meglévő almokból keresgetnék, erre van valamilyen hivatalos oldal? Mert facebookon néha látom hogy maradt még 1 kölyök, törzskönyves stb, de ezek ilyen véletlen felugró posztok.



2022. máj. 6. 14:27
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%

Igen!

Nekem van egy 2 éves tacsim.

Nekünk csak annyi volt, hogy felhívtuk a tenyésztőt és elindultunk és hoztuk is a kutyust.

2022. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%
9#10# 😤😄
2022. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen oldal, kérdező. A jó tenyésztőknél le vannak foglalva a kölykök előre. Olyan elő fordulhat, hogy visszamondanak egy-egy kölyköt, ezt hirdetik, de ezt ki kell fognod.
2022. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
69%

Hát, ez attól is függ, mennyire népszerű kutyát szeretnél, mert a kedveltebb fajtáknál inkább szerencse kérdése, ha valaki visszamondja, és nincs épp más gazdijelölt sem, egy kevésbé kelendő fajtánál, esetleg ami még új az országban, nem annyira ismert, előfordulhat, hogy van azonnal is kölyök, de akkor is lecsekkol a tenyésztő, ha lelkiismeretes, és számít neki, hova kerülnek a kölykök.

Viszont a papír nem minden, szóval épp ma beszélgettünk erről egy kollégámmal, hogy némely fajtáknál nagyon rossz irányba ment el a tenyésztés, vagy úgy egyáltalán, vagy 1-1 tenyésztési irányban, és hogy igazából egy zárt haveri kör ezeknél a tenyésztők, kiállításokon sem valódi érdem alapján megy a díjazás ezeknél, elveszett a nemes cél, a fajta jobbá tétele. Ilyeneknél jobban utána kell járnod a tenyésztőnek, ha egészséges kutyát akarsz, és nem biztos, hogy az a jó, ha minél több díja van.

2022. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
90%

Az adott fajta facebook csoportjába fel szokták tölteni az ilyen kölyköket a tenyésztők, meg a saját facebook oldalukra is, az adott fajtát tenyésztő kennelekről meg pl a fajtaklubb oldalán találhatsz listát, de szerintem a Meoesznek is van valahol listája, onnantól meg már "favágómunka facebook oldalt keresni hozzá.


Valamilyen elbeszélgetés biztos, hogy lesz, fogd fel úgy, hogy a tenyésztő ismeri jobban a kölyök, a fajta igényeit, ha ennek megfelelsz, akkor kapsz kutyát, ha nem, akkor lehet, hogy jobb is, ha nem lesz kutyád.

2022. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
27%

""Fajtajellegu kevereked van maximum, nem fajtatiszta kutyad."


Ez kamu. Csak az ostobák veszik be."


Ajánlom figyelmedbe az állatvédelmi törvényt, ami meghatározza, hogy melyik kutya fajtatiszta és melyik fajtajellegű keverék. Mindenki hülye, csak te vagy helikopter, igaz ?

2022. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Értem, tudom hogy le kell foglalni előre, de sokszor hallom hogy kutyát akartak, kinéztek mondjuk 2 tenyésztőt akinél volt alom és az egyikből választottak. Meg ilyenek hogy "megláttam a képen a picit és beleszerettem". Szóval azt hittem van valami hivatalos oldal vagy nem tudom, de köszi akkor szemezgetek majd a hirdetések közt.
2022. máj. 6. 18:47
 18/40 anonim ***** válasza:
16%

16# Amire hivatkozol az pusztán dokumentáció, a kutya személye és genetikaja attól még fajtatiszta, hogy a paragrafusok szerint ha nincs törzskönyv, akkor nem nevezhető fajtatisztának.


Magyarul törzskönyv nélküli fajtatiszta kutya.

2022. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
19%

17# kérdező, én így vettem teljesen spontán a jofogásról egy törzs nélküli de fajtatiszta kutyat, hogy teljesen véletlenül megláttam és azonnal beleszerettem.

Telefonáltam nekik, hétvégén már mentem is érte.

Egy nagyon korrekt csalad volt, több, rendkívül gondosan tartott kutyával, fajtatiszták, törzskönyvesek de nekem nem kellett törzskönyv, ezért olcsóbban kaptam a picit.

Ez egy bevett szokás hogy törzskönyvvel drágább.

Nekem semmi szükségem nem volt rá.

2022. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
12%
törzskönyv nélküli = törzs nélküli
2022. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!