Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerin_tetek hogy áll most ez...

Szerin_tetek hogy áll most ez az első kutyásnak nem való komondor, vagy egyéb pásztorkutya fajta? Amiatt van kétség bennem, h. nem tudom elképzelni azt, h. például három újfundlandi és két collie után alkalmas lenne akárki egy pásztorkutya tartására.

Figyelt kérdés

Ha jó a feltételezésem, akkor viszont (a gazdi szempontjából!) mi, vagy mik gyakorlása/elsajátítása/tanulása mellett, vagy után lesz - idővel - alkalmas egy ember egy komondor, vagy egy pireneusi hegyikutya (ha más nem, hát legalább megfelelő szintű) tartására?

Az őrző-védő vonalat meg még a pásztor fajtáknál is nehezebbnek mondják - ebből a szempontból.



2022. máj. 8. 14:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha jó a feltételezésem, akkor viszont (a gazdi szempontjából!) mi, vagy mik gyakorlása/elsajátítása/tanulása mellett, vagy után lesz - idővel - alkalmas egy ember egy komondor, vagy egy pireneusi hegyikutya (ha más nem, hát legalább megfelelő szintű) tartására?

Az őrző-védő vonalat meg még a pásztor fajtáknál is nehezebbnek mondják - ebből a szempontból.

2022. máj. 8. 14:55
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem jó gondolatmeneten indulsz már ki eleve.

Igen, kezdőnek semmilyen magas ösztönszintű kutya nem való. Sem pásztor kutya, sem őv fajta, de még Border collie sem. (Sőt, nagyon sok kennel még első bordernek sem ad oda munka bordert.)


De ez kizárólag azért van, mert nem ezeken a kutyákon kell megtanulni jól nevelni, jól képezni, következetesnek, tudatosnak lenni. Egy kezdő gazda magát sem ismeri még - miben erős, miben gyenge, pontosan mit is akar a kutyától. Ugyanis ez mind idő, mire kialakul és mire az ember eljut ide (ha egyáltalán el tud jutni ide), addigra millió hibát követ el (megijed ha a kutya visszafordult vagy bevédi a helyét, nem tudja hogy kezelje a más állat utáni elrohanast vagy a vendégek felé történő reaktivitást.) Egy kemény kutyánál pedig ezek a hibák veszélyesek és nehezen javíthatók!

Ha valaki viszont bármilyen kutyát megnevel annyira, hogy minden helyzetben, egész magas ösztonszinten is kontrollálni tudja, megtanul jól képezni és szocializálni és megismeri a saját határait és igényeit, akkor jó eséllyel alkalmas lesz egy keményebb kutyához is. Ha már egy egyszerűbb kutya is feladja a leckét neki, akkor viszont nem keres magának teljesíthetetlen feladatot pl. egy jó adottságú komondorral vagy malival. Nem kell sok kutyát "kipróbálni". Ha egy kutyával eljuttok a lehető legmagasabb szintig, az már rengeteg tanulás és tapasztalat.

2022. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve ott sántít az első kutyás elmélet, hogy hiába szerez valaki kutyás tapasztalatot mondjuk máltai selyemkutyával, attól még nem fog érteni egy kuvaszhoz. Én első kutyának bevállaltam egy mentett felnőtt terelő keverék kutyát, rossz előélettel, amik később buktak ki. Nem tört bele a bicskám, tudtam, hogy nem lesz egyszerű, hogy lesz vele meló, de úgy voltam vele, hogy ezzel együtt vállalom, dolgozok rajta, keresek, kérek segítséget, ha kell. Olyannak nem ajánlanám a kutyámat, aki nem foglalkozik a problémáival, akkor sem, ha volt már kutyája. A gazdin múlik, mi passzol hozzá, esetleg menhelyen lehet némi tapasztalatot szerezni, ha ilyen lehetőséged van, és tudsz is menni önkénteskedni.
2022. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!