Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák orra az évek során...

Kutyák orra az évek során világosabb színűvé válik, mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

#szín, kutya, orr
2022. máj. 9. 18:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik fajtánál figyelhető meg ez a jelenség, természetesen arra vagyok kíváncsi ahol ez előfordul.
2022. máj. 9. 18:41
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Genetika
2022. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem csivavája orra kicsinek fekete volt, mostanra rózsaszín (3 éves). A kutya krém színű, de ez is változott, kölyökként teljesen fehér volt. Genetika. Van az úgy nevezett váltóorr, ami általában sárga, bézs vagy krém színű kutyáknál van jelen.
2022. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért van az hogy a 2-es választ zölddel jeleztem, erre piros lett és 32 %???
2022. máj. 9. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert pont egyszerre nyomott veled az aki másodikként pirosat nyomott, és minimum 2 lövés kell a kijelzéshez. Mivel első kettő erős piros voltt, a te zöldeded lenyomták. Utána a többi már csordaszellemben fogja rányomkodni a zöldet, vagy a pirosat, édestökmindegyen attól függetlenül mi volt a válasz, csak azért, hogy a leadott százalékkal pontot szerezzen magának. Tökmindegy, hogy a pirosban vagy a zöldben, csak a csordatöbbséghez tartozót adja le. Ennyike.
2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Lehet hogy a tél-nyár is befolyásolja.
2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De mivel utánad megnyomtuk még ketten is a zöldet, visszafordult zöldbe. :)
2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# Egyetértek, köszönöm!
2022. máj. 9. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:

6-osnak igaza van, éven belül az évszakok befolyásolják, mivel a rózsaszín felület elősegíti a D vitamin termelést, így télen mikor alapban kevesebb a napsütés ezzel "javítják" egyes fajták a helyzetet. (Hó orr)

Északi kutyák esetén a fajta standardben is engedélyezett, pl a szibériai huskyknál, ellenben ha jól tudom a német juhászkutyáknál már nem.

Más kérdés, hogy az én huskymnak 1x kivilágosodott és nagyjából úgy is maradt D vitamin ide vagy oda :D

2022. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!