Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs helyén pattanás a...

Kullancs helyén pattanás a kutya fején, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy hónapja (04.12-én) szedtük ki a kullancsot a kutyából, egyből séta után észrevettük, lapos volt, így valószínűleg még nem szívta meg magát (egyébként nexgard spectrát kap, szóval lehet, hogy magától is elpusztult volna), a doki javaslatára azért a biztonság kedvéért eltettük a kullancsot, ami akkor még élt.

Nem vagyunk gyakorlott kullancs kiszedők, így előfordulhat, hogy sikerült beletörni a fejét, de erre is azt mondta a doki, hogy ki fog lökődni, nem gond.

Most vettem észre, hogy ugyanott, ahol egy hónapja volt a kullancs egy érett, kicsit gennyes pattanás van a fején. Ez lehet attól, hogy beletört a kullancs feje és nem tud kilökődni? A pattanást amennyire tudtam kitisztítottam neki és betadine-t csepegtettem rá. Ezen kívül kell még valamit tennem? Figyeljem, vagy nincs is összefüggés a kullancs és a pattanás között?

Azért is furcsa nekem, mert sose láttam még kutyán pattanást. Átnéztem a testét, máshol nincs ilyen, csak a fején.



2022. máj. 10. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Lehet összefüggés, nincs vele semmi egyéb teendőd.
2022. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg azért jelent meg, mert benn maradt a kullancs egy darabkája - ez a "pattanás" a kilökődés eszköze. Nincs más teendőd, helyesen jártál el.
2022. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem pattanás az, hanem elkezdte kilökni magából az idegen testet a szervezet - úgy, mint pl. a tüskét az ujjunkból -, és meggyűlt körülötte a genny. Ez most már magától sínen van, max. fertőtlenítsd.
2022. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jártam így én is. Állatorvos szedte ki a kullancsot mert mi nem tudtuk, de beszakadt a feje. Egy idő után begennyesedett, alaposan kinyomkodtam belőle a váladékot és a hiányzó fej is kijött a végén.
2022. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk durva eset volt most hetvegen.

Kutyam hasan vettem eszre egy pattanas szeru puklit. Kinyomtam kijott a genny, pici ver majd latom vmi fekete van ott. Mondtam anyunak lefogom a kutyat tűvel piszkalja ki. Bakker egy halott kullancs volt teljesen benne a bőrbe. Túl furhatta magat vagy nem tudom majd meghalt,en meg kinyomkodtam a vert. Aztan lefertotlenitettem.


Nexgard spectrat kap a kutyam is.


Borzasztoan sok a kullancs :(

2022. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!