Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás lett a kutyám. Ez az...

Babéziás lett a kutyám. Ez az állapot “normális”?

Figyelt kérdés
Ma reggel vittem el orvoshoz, azt mondta babéziás ( volt benne egy kullancs, kiszedtük ) kapott b vitamin injekciót, láz és gyulladás csillapító injekciót majd imizolt is. Eddig még nem hányt, mondta a doki, hogy akkor sincs baj, ha nem hány, viszont miután hazaértünk, rá egy fél órára bedagadt a kis feje, gyorsan visszavittem és kapott 2 kálcium injekciót, azt mondta a doki, hogy nincs baj. Viszont azóta csak alszik, evett már 2x, ivott is de nem sokat. Visszakéne vinnem? Nagyon félek, hogy kiszárad! Az orra száraz, de nem tudom, hogy azért mert folyamatosan alszik, vagy azért mert kezd kiszáradni, az ínye nedves, viszont a kis szemei be vannak esve. Infuziót amúgy nem kapott és vérvétel sem volt, holnap is visszakell vinnem 2 injekcióra.

2022. máj. 10. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Vigyed, de lehet jobb lenne inkább másik orvoshoz.

"Az állatorvos számos egyéb vizsgálat mellett (pl. lázmérés, nyirokcsomók, szív, tüdő, nyálkahártyák vizsgálata) vérvizsgálatot is végez. Ez a legfontosabb, ebből diagnosztizálható egyértelműen a babesiosis.


A babézia egyetlen ismert ellenszere, vagyis az egyetlen babézia elleni gyógyszer az Imizol injekció. Az Imizol injekció hatékony a babézia ellen, de csak ha időben megkapja a kutya. Ugyanakkor vannak mellékhatásai.


A babézia elleni oltás mellékhatásai közé tartozik például:


magas vérnyomás,

hányás,

hasmenés.

A vesekárosodás visszafordítása infúzióval lehetséges. Ez a kezelés akár naponta többször, heteken át szükséges lehet. Súlyosabb esetekben vérátömlesztésre is sor kerülhet. Ilyenkor tehát a babézia gyógyulási ideje meghosszabbodik."

[link]

A listából csak a vérvétel és az infúzió maradt ki. :/

2022. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Teljes normális. Nekünk is így volt a kutyánk, mikor ilyen beteg volt, csak esténként élénkült fel.
2022. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a választ. Nagyon remélem hogy minden rendben lesz vele. Most az előbb már ivott kétszer is illetve megint pisilt.
2022. máj. 10. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is azonnal az jutott eszembe hogy MÁSIK ORVOS!!!!


Tudományos TÉNY hogy ilyen formában, ahogyan ez az orvos alkalmazta NEM hatásos a kalcium!!!!!


Kideritették hogy ez csak egy hiedelem, semmit nem ér!!!!

2022. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Kalcium? Ez az orvos egy sarlatán! Másik orvos kell!
2022. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lement neki a dagadás a kis fejéről. Folyamatosan alszik, 2 orábként kel fel pisilni, de az utóbbi pár órában már iszik rendesen
2022. máj. 10. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjátok pihenni, fel fog épülni. Holnap még kapni fog injekciót amúgy is. Semmi ok másik orvoshoz rohanni vele.
2022. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Az én kutyám is nem rég volt babeziás enyhe tél volt vannak kulancsok bőven.

Az ha nem hány az normális azt mondat az enyém is.

Én azt vettem észre, hogy ha fekszik akkor rosszabbul van mintha mozogna.

Amikor sétán voltunk vele nagyon boldog volt, de amint megált már rosszul volt. Labdazni is labdazott.

Szóval szerintem próbálj meg vele játszani az enyemnek is az segített.

2022. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jobban érzi most magát :) Kb egy órája kint vagyunk. Nem futkorászik, de láthatóan jobban van, illetve most már sojat iszik és ki is pisili :)
2022. máj. 10. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

9

Na ugye! Megmondtam, hogy jót tesz ez majd neki.

2022. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!