Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárnál mik ezek a...

Kutyavásárnál mik ezek a kategóriák? És miknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés

[link]


Itt vannak videók, de nekem ezekből nem derül ki , hogy mikor emgy át teszten a kutya.



2022. máj. 12. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Akkor, ha nem mutat félelmet, képes keresni, fogni, stb.

Van bőven válogatásra váró kutya. ha egy valamiben is bizonytalan, negatív a reakciója a kutyának, nem veszik át.

Ezeknél a kutyáknál nincs idő pl a fogáskészséget, vagy a kereső készséget, stb. javítgatni.

2022. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit azért döbbenetes, hogy pont a rendőrségnél nem elvárás a törzskönyv. 🙄
2022. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, én maximálisan elítélem a szaporítást és a tk nélküli kutyakereskedelmet, de pont a rendőrségnél, segítő kutyáknál stb. a használat a lényeges. Vakvezető kutyák közt sem találsz veszett sok tk-es egyedet. Itt csak az ösztönök, az idegrendszer és az egészség a lényeges. Szolgálati kutyáknál sok a mali-nj mix, itt hogy lehetne tk?
2022. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
2-es, mentett kutyát is alkalmazott már rendőrség, azt nem tudom, hogy Magyarországon előfordult-e, de olvastam ilyen cikket külföldről. Nem támogatom a szaporítást, mert nem a nemesítésről szól, hanem a tudatlanságról vagy az anyagi nyerészkedésről, de a tenyésztésnek is vannak rossz irányai, pont olyan fajtáknál is, amik a hatóság számára megfelelők lennének. Lehet, hogy családi kutyának megfelel egy diszpláziás németjuhász is, de a rendőrségnek nem. Ráadásul adott célokra szoktak direktben fajtákat keverni, hogy erősítsenek előnyös tulajdonságokat, de ehhez meg már egy átlag tenyésztőnél nagyobb szakértelem kell, aki ilyenbe belevág.
2022. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!