Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám beteg, és furcsa...

A kutyám beteg, és furcsa szaga van. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Közel 4 éve van nállunk, egy labrador-német juhász keverék kan kutya. A neve: Topi :)

Nem szoktuk fürdetni, csak nyáron kiésülni a bundáját.

Manapság észrevettünk rajta egy nagy sebet, amire a legyek folyton rászálltak, és beköpték. Bekenntük neki betadinnal meg bepantennel, mivel más nem volt itthon. Mikor az állatorvos nállunk volt, azt mondta, hogy nem kell már ezzel a sebbel foglalkozni, mert már begyógyuló félben van. Elég nyílt seb volt, kinnt volt a hús, gennyes volt és ugye nem volt ott sőt. Most már ilyen fekete ilyen "kéreghez" hasonló felülete van. Viszont a kutya nagyon büdös. Olyan szaga van, mint a rohadó húsnak, vagy valami tetemszag. Elég visszataszító szegény. És az oldalán is van néhol egy-egy kisebb fekete pötty. A szőrén is van néhány helyen ilyen "csimbók". Jó manapság sokat esik az eső és tény, hogy szegény Topi mindig kinnt ázik, (mert nem megy be az óljába) és akkor büdibb, de most nem is hasonlít erre. A szüleimet kb nem is érdeklik, hogy mi van vele, mióta megvan az új szobakutya. De én szeretm őt is és féltem. Kell doki? Mert nem biztos, hogy rászánnának ennyi pénzt. Próbáljak ki valami fertőtlenítő szert rácsepegtetni a sebeire? Segítsetek légyszi! Köszönöm


2010. szept. 17. 18:23
 1/8 A kérdező kommentje:

Helyesírási hibákat javítva: kifésülni szoktuk a bundáját és a seb körül nincs szőr.


Milyen bőrbetegség lehet ez? Már ha egyáltalán az?

2010. szept. 17. 18:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Hat en nem tudom. remelhetoleg valami allatorvos valaszol a kerdesedre, de ha nem kapsz semmi ertelmes valaszt marpedig szerintem igy latatlanban nem fogsz kapni, akkor vidd el orvoshoz, vagy hivd ki hozza. szegeny kutya...
2010. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Légynyüvesség a betegség neve. Valószínű a legyek lárvái eszik belülről a kutyát, a szagot is ez okozza.

Gyógyszerrel is kell kezelni a kutyát, különben elpusztul.

2010. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

úristen!

szegény!

akkor valahogy rá kell vennem a szüleimet, azt biztos, hogy nem hagyom, hogy elpusztuljon!!!

Amúgy is jönne valamikor a doki, mert a szobakutyunak is kell oltást adni, és Topit is beoltanák veszetség ellen, de akkor szólok apuéknak! Köszönöm a gyors válaszokat!

2010. szept. 17. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, és jobbulást a kutyusodnak.
2010. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Szerinted a szuleidet erdekelni fogja a kutya? marmint azert kerdezem, mert irtad, hogy nem foglalkoznak vele, mert most a szobacirkalo a szenzacio... :S
2010. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Már most racionálisabban gondolkodsz a szüleidnél, büszke lehetsz magadra, hogy az új kutya ellenére, te még mindig törődsz a régivel! Ez kb. olyan mintha születne egy tesód, és téged meg elhanyagolnának, mert most ő az "új sláger"! Ha viszitek mindenképp a másikat, őt is vigyétek, a légynyüvesség nem gyerekjáték, a kutyát szó szerint belülről falják fel!
2010. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

14 éves fiú vagyok! Hát a szüleimnek elmondtam, ezt a légynyüvességet és addig-addig szörnyülködtem vele, meg mondtam hogy nekem Topi is fontos. Mondták, hogy ha büdös büdös, engemm nem érdekel ha büdös. Mondom engem meg igen!

Mert ez nem azt jelenti, hogy a kutya koszos meg nincs fürdetve eddig se volt és nem volt ilyen szaga. Lényeg: Rábeszéltem őket és mondták hogy ha majd jön a kiskutyához a doki beoltani, akkor Topi is kap egy veszetség elleni oltást (erre is én beszéltem ár őket :S) és akkor majd megviszgálja! Ők is szeretik azért valamennyire Topit, de a pénzhiányt is meg lehet érteni valamilyen szinten! :) köszönöm a segítséget, írok ha itt járt a doki! Ha miattatok marad életbe a kutyám örökké hálás leszek! :D

2010. szept. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!