Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy törpetacskót amit...

Vettem egy törpetacskót amit piciként 9-hetes koràban fogom Debrecenből-Győrig hazahozni. Szállítótáska elég lenne neki a vonaton? Abba nem fognak belekötni?

Figyelt kérdés
[link]

#Kiskutya szàllítás vonaton
2022. máj. 15. 03:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

#1, nem hiszem, hogy életvezetési tanácsra van szüksége. Legalábbis a kérdést az "Állatok/kutyák" témakörben tette fel, nem a "Befektetési tanácsok" alatt.


De viccet félretéve, azért örülök, hogy ilyen széles látókörű hozzászólást írtál, eddig nem tudtam, hogy a kutyatartáshoz multimilluomosnak kell lenni - innen is látszik, hogy minden nap tanul az ember, különösen ezen az oldalon!


A kerdezőnek: a MÁV honlapjának faq-ja szerint "Pót- és helyjegyköteles (InterCity, Railjet, EuroCity, EuroNight) helyjegyköteles (expressz) vonat másodosztályú kocsijában a kisállatok – kutyák, macskák és egyéb kistestűek csak zárt hordozóeszközben való szállítása engedélyezett."


Tehát ha ilyen vonatot is igénybe vesztek az utazás során, szerintem szerezz be ez zárt hordozóeszközt, ha biztosra akarsz menni (a linkelt táska nem zárt). Még játszhatsz a cukiságfaktorra, ami egy kölyöknél azért igen nagy - de akkor a kaller jóindulatára vagy bízva. Én ezt nem kockáztatnám, szerintem az utolsó dolog, amit szeretnél, az az, hogy egy kölyökkutyával nyáron rostokollj az állomáson, mert a kalauz letessékelt a kutya miatt.

2022. máj. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem,hogy a pénzem mire költsem..arra amire akarom. Ez a baj nincs autód egy senki vagy ez a felfogás a nagy gàz… én boldogan élek autó nélkül!minek hogy valami idióta miatt ott maradjak valahol az autópályàn ?? Egy kiskutya nagyobb boldogság sokkal. Nekem ez fontosabb. :D De szerintem meg semmi közöd ahhoz hogy én mire költök.
2022. máj. 15. 03:47
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. Kommentelőnek,hogy értette a kèrdésemet.:) köszönöm akkor inkàbb a biztosra megyek. Semmiféleképpen nem szeretnèk kellemetlensèget.
2022. máj. 15. 03:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnad hazavinni oszkarral? Vagy barat, akinek fizetsz es elvisz? Akarmi? Az a baj, hogy ez a kutya 9 hetes, nincs meg az osszes oltasa. Oke, hogy nem rakod le a foldre, de vonaton jarnak kutyak, barmit elkaphat.

Az en orokbefogadott 1,5 eves! kutyusomnal is azt tanacsoltak a menhelyen (mivel egy darab oltasa nem volt, a menhelyen kapta meg az elsot), hogy ne utaztassam vonaton, mert barmit elkaphat. Nekem sincs autom, nagyon nehez volt megoldani, mert 3 oras ut allt elottunk, de vegul sikerult kocsival menni.

2022. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pestig tudok oszkárral menni ha minden igaz,csak onnan kéne vonatozni Győrig.
2022. máj. 15. 08:44
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
A 3. oltásig nem szabad közterületre vinni a kölyköt. Meg tudod oldani az utat úgy, hogy a kutyát nem veszed ki egyáltalán? Arra sem, hogy elintézze a dolgát? Órákig be lesz zárva a boxba, ahova nyilván üríteni is fog. Ezt nem fogják jó szemmel nézni a vonaton. Sétálni nem rakhatod le a peron mellé a fűre, sem a vonaton a padlóra, ülésre. Ezzel mit fogsz kezdeni?
2022. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A hordozo legyen muanyag (pl egy macskahordozo) es abba a kerdezo lerak sok-sok pelust es a kutya arra fog uriteni. Egy 9 hetes kolyok amugyse szobatiszta, hiaba setaltatna, akkor is bepisilne/kakilna.


Hat ha nincs mas megoldas, akkor marad a vonat es az imadkozas, hogy nem kap el semmit. Kivenni ne vedd ki, akarhogy sir a vonaton, 1 percre se.

2022. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Remélem nem lesz gond nyilván én se szeretnèm ha baja lenne a kiskutyàval. még előfordulhat hogy sikerül Pesttől id oszkàrozni akkor hamar hazaérünk.:)
2022. máj. 15. 15:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért az Oszkáron sem szeretik sokan a kutyákat. Főleg nem a még nem szobatiszta, nem nevelt kutyákat.
2022. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oszkáron jelezve van ha az autós szállít állatot is így aki vele utazik tisztába van vele.
2022. máj. 17. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!