Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová temetnétek el az elhunyt...

Hová temetnétek el az elhunyt kiskutyát? Figyelembe vennétek hol élt több időt? Többi lent

Figyelt kérdés

Meghalt a bichon havanese kis kutyánk amit én kaptam még 2007-ben, viszont rá egy évre odaajándékoztuk nagyszüleinknek, mert itthon felújítás zajlott. A kiskutya náluk nőtt fel és élte le életét gyakorlatilag. Viszont januárban visszahoztuk hozzánk mert mamám nagyon beteg lett és már nem tudott vele úgy törődni. Az igazat megvallva mindig is imádtuk amíg nagyszüleinknél lakott, viszont most ezalatt a 4-5 hónap alatt mégjobban a szívemhez nőtt, és itt volt velem egyfolytában 😢

Szóval a kérdésem ti az én helyemben magatoknál temetnétek el, vagy visszavinnétek ahol leélte életének nagyobb részét ? Mindkettő kertes ház.



2022. máj. 15. 08:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Ahol tovább veled marad.

Ma a háza lehet hogy el lesz adva és te nem ott laksz.


Tehát nálad egy szép, félreeső helyen. (ahol nem járkáltok felette)

2022. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Mama a háza lehet hogy el lesz adva és te nem ott laksz.
2022. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nálunk nem nagyon, félreeső hely. Kicsi nagyon az udvarunk és szinte mindenhol térkő van, kb. 5 négyzetméternyi füves rész van a kertben.
2022. máj. 15. 08:52
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van félreeső hely.*
2022. máj. 15. 08:53
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Hamvasztani is lehet és akkor "hordozható" lesz
2022. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hiszen a ti házatok is bármikor eladóvá válhat. Szóval én higiénia okok miatt nem vinném el a tetemet. Vagy hamvasztassátok el.
2022. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
5 négyzetméter bőven elég. Ültethetsz a hant tetejére virágokat vagy egy kis bokrot.
2022. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

De akkor mi a kérdés? Nyilván nem akarod nálatok mert rögtön megy a kifogás. Éltében sem kellett nektek oda, holtában sem akarjátok. Akkor nem értem, miért kellett feltenni a kérdést.

Azt már nem is mondom hogy hamvasztassátok mert az pénzbe kerül, és a hozzátok hasonló emberek nem költenek ilyesmire.

2022. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs messze a nagyi háza, én ott temetném el. Szerintem ezt egyedül te (ti) tudjátok eldönteni, aszerint, hogy mit tartotok fontosnak. Én nem igazán vagyok temetőbe járó ember, nem hiszek abban, hogy halál után a lélek a testhez lenne kötve, de azért az állataim holttestét az erdőbe sem dobnám ki, hogy cincálják szét a vadállatok. Amíg éltek az állataim, nagyon szerettem őket, gondoskodtam róluk, sok mindent átszerveztem, ha betegek voltak, hatalmas összegeket hagytam ott a dokinál, de haláluk után csak egy félig idegen testet láttam, amit mielőbb el kell temetni, mert a betegségek melegágya. Nekünk nagy udvarunk van, ott kaptak helyet és egyszer sem éreztem, hogy a sírjukhoz kellene mennem és eltöltenem ott fél órát.

Viszont teljes mértékben tiszteletben tartom, ha valaki másképp érez és cselekszik.


Én úgy vettem le, hogy nem akarod azon az 5 m2-es területen eltemetni, szóval marad a hamvasztás vagy a nagyi udvara.

2022. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
6# rendben. Majd téged is csatornába, ha itt az idő. :)
2022. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!