Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutyát (kölyköt),...

Máltai selyemkutyát (kölyköt), hogyan kell szobatisztaságra nevellni?

Figyelt kérdés
pár hónap és megszületik,szeretnék mindent megtudni a gondozásáról,oltásokról,szobatisztaságról,és arról is,hogy amig kicsi addig egyedül lehet-e hagyni?,ha igen akkor hogyan kell megtanitani neki,hogy egyedül is kell lennie?(munka miatt)még ilyen kutyusunk nem volt és fontos lenne tudnom róla sokmindent előre is köszönöm 18/L
2010. szept. 17. 18:55
 1/6 anonim válasza:
A tesóméknak van (egy házban lakunk külön bejárattal). A szobatisztaságot hamar megtanulta. Nyáron általában kint alszik, de hidegben bekéredzkedik. Egy gond van csak vele, mindig az én ajtóm elé sz@rik és pisil. :-)
2010. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon jó kis kutyás fórumok vannak ahol a gazdik nagyon szívesen segítenek az új kutyásoknak ajánlom hogy keress egy máltais fórumot érdeklődj a gazdiknál kinél mi vált be. Amíg nincsen meg az összes oltása nem viheted le, ezért célszerű addig pelusra szoktatni, az egyedül hagyás az egy hosszú folyamat, én úgy csináltam, hogy először csak egy kicsit hagytam egyedül (kimentem az ajtó elé pár percre) aztán növeltem az időt, a lényeg, hogy ne traumaként élje meg hogy egyedül marad, és mikor hazaérsz, (ez keményen hangzik) de kábé 5 percig amíg levetkőzöl ne figyelj rá, ne csucsujgasd, mert azt erősíted benne, hogy mekkora dolog volt, hogy ő egyedül volt, és rástresszel, ennél a fajtánál a tápra nagyon figyelj, érdemes prémium minőséget választani, (Acana, Orijen, Royal stb)de mondom keress egy máltais fórumot, olvasgass kérdezz! becsülendő, hogy ilyen lelkiismeretes vagy és ennyire próbálsz felkészülni az új jövevényre! Sok sikert a kiskutyához! és körültekintően válassz tenyésztőt!!!!
2010. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
esetleg tudna nekem valaki egy jó oldalt küldeni,ahol tanácsot is kérhetnék?
2010. szept. 17. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szép dolog tényleg, hogy ennyire érdekel a téma, de igazából tökmindegy, hogy milyen fajta. A szobatisztaságra nevelésnek egy titka van: türelem. Sokat, akár 2 óránként levinni (ha még nem lehet, akkor talán a kutyapelus) és mindig jutalmazni amikor azt csinálja, amit szeretnél. Szóval a lényeg, hogy a kis buksijában összekösse a kellemes élményt a kötelezővel :)
2010. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

indexes fórum:


[link]


regisztrálsz és már onthatod is a kérdéseid!

2010. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!