Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak? A kutyám...

Most mit csináljak? A kutyám feje egy pici helyen beszakadt többi lent nagyon fontos kérem

Figyelt kérdés

Egy öreg 11 éves pincsi keverékem van és kenelben lakik... vas ajtaja van és ma nemrég adtam neki kaját de szökni akart ki és ilyenkor gyorsan szoktam bezárni az ajtót hogy ne szökjön ki a nagyokhoz mert összeverekednek

és most jön a LÉNYEG: egy pici vasrész kiállt az ajtóból és nem vettem észre hogy a feje ott van és ahogy becsaptam az ajtót beszakítottam a fejét:'( egy kb 1cm-s területen 2-2,5 cm vel a bal szeme fölött beszakadt a koponyája és kb 3-4 mm es lyuk van rajta :( kitapogattam de repedés vagy ilyesmi nincs de az a pici lyuk ott van természetesen lefertőtlenítetem a sebet és semmi szokatlant nem veszek észre... nem látni h zavart lenne vagy valami tehát szerencsére nem sérült agyi rész,,, pupillája fényre reagál, ingerekre reagál, figyelmes stb....

de annyira rosszul érzem magam hogy ilyen dolgot műveltem vele... szégyen nem szégyen azóta csak sírok és ha elpusztul nem tudom megbocsájtani magamnak :(

ugye nem lesz baja? kérem hogy segítsen aki tud mert így semmit sem fogok aludni az ájszaka....

szörnyen érzem magam:'( most miattam fog elpusztulni:(


2010. szept. 17. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi, isten őrizz hogy egész éjszaka sírj!

Most ott ahol te laksz esik? Ha igen, akkor ne csinálj vele semmit, ha meleg van, akkor takard le a sebet, mert a melegben beköpik a legyek.

Akár most is elvihetnéd az állatorvoshoz, mert ez nagyon durva eset. DE akkor min. holnap vidd el állatorvoshoz!

Sok szerencsét!!!

2010. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos felétek nincs?
2010. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
vagyis azt akarttam írni hogy 2-2,5 cm-s helyen felszakadt a bőr és pár miliméteren szakadt be a koponyacsont, de ez mit sem változtat azon hogy ilyen roh@dék vagyok:'( szegény kutyus ...
2010. szept. 17. 19:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia

Az mind szép és jó , hogy te házilag lekezeltesd,de azonnal vidd el állatorvoshoz!Te mit szólnál ha neked is beszakadna a szemesd felett és csak le fertötlenítenék?

Neked nem kéne rá kötés vagy krém vagy valami?

Ráadásul ha az a vas valami rozsdás volt akkor még tetanusz oltást is illene adni nehogy vérmérgezést kapjon.

Felelősség teljesebben kéne viselkedni, vidd el orvoshoz!

2010. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

állatorvosom az nincs itthon az országban... svájcban van... a legközelebbi meg messze van de holnap elviszem, remélem addig semmi baja se lesz

köszönöm a válaszokat...

legyektől nem kell tartani mert nincsenek és túl meleg sincs, de én rakok a fejre egy kis kötést.... inkább majd levágom a "haját" ha leveszem a kötést de ne kerüljön semmi a sebbe!... a szőre kinő... ha megéri :(

2010. szept. 17. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Vidd el, akkor is ha messze van. te is megnyugszol majd.
2010. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha beszakadt a koponyacsont, az orvost kíván. Akkor is, ha csak kis helyen. Az agy bevérezhetett és nem mindig van egyből látható jele a belső sérülésnek. Ha a vérzés lassú, akkor az csak később látszik és ha akkor kerül orvoshoz, lehet, hogy már késő. Másik, hogy ott ugye nyitva van a koponya, szabad járást engedve a baktériumoknak, egyenesen az agyhoz. Ezt csak orvos zárhatja le, megfelelő kezelés(tisztítás, tetanusz, antibiotikum kúra) előtt, mellett. A pincsik eléggé érzékenyek, főleg a fejük és ugye a szemük.
2010. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát persze lefertőtlenítettem, a vas nem volt rozsdás, de akár most is adatok be oltást, mert unokatesóm kutyatenbyésztő ...

kenőcsöt nem kenek a sebbe! de le van fertőtlenítve és rakok rá kötést...

nem is házilag akarom kezelgetni csak nincs közelben az állatorvosunk és a másik ami a legközelebb van az is messze van.... de holnap természetesen elviszem...

és eddig nem történt ilyesmi... inkább mi fogadtunk már me legalább 100-150 kóbor kutyát életünk során... volt olyan hogy a csípője volt eltörve az egyik kutyának nem bírt lábraállni csak sírt nyüszített kint tél elején az esőben... behoztuk és meleg helyen tartottuk 3 hónap alatt felépült :) és mindez 4-4,5 éve történt azóta ő a házőrzőnk :) nagyon hálás kutya... nem volt szívünk elajándékozni mint a többi ápolgatott állatot....

köszönöm a válaszokat!:)

2010. szept. 17. 19:25
 9/13 A kérdező kommentje:

most ment el az uncsim és kapott a kutyus egy tetanuszt, meg megnézte a sebet és szerencsére nagyobb repedés meg ilyenek nincsenek hála az istennek! a seb meg összehúzódott de azért evágták a "haját" és van rajta egy ilyen ki buci ami át van itatva valami fertőtlenítőszeres cuccal de azért holnap elviszem az orvoshoz.

szegényt 5 percenként zaklatom h nincs e valami baja, be kellett zárni a garázsba mert állandóan előbújik mert a szomszéd kutyái meg vannak őrülve annyira ugatnak és inkább maradjon csak most nyugton, mert épp elég bajt okoztam már neki :S

2010. szept. 17. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:
te legalább nem vagy olyan mint egy szomszédunk volt. Egyik reggel állt ki a kocsijával, és sikeresen rátolatott a kutyája lábára, és nyilván hallotta hogy visít, mert gondolom iszonyatosan fájhatott neki. Erre mit csinál? Kiáll az autóval, kiszáll, látta, hogy szerencsétlen kutya ott vergődik, és visít erre rászól, hogy kuss, bezárja a kaput és elmegy! Nem bírtam, ki ezért átmásztam a kerítésen a barátommal, óvatosan felraktuk egy kifeszített lepedőre, és átadtuk apámnak. Elvittük dokihoz, adott neki fájdalom csillapítót, sínbe tette és bekötözte. Mikor visszaértünk vele, a szomszéd furcsállja, hogy hol a kutya. Apám elmondta, erre a szomszéd megköszönte, bement a házba, odaadott 10 kg kutyatápot, és azt mondta, hogy neki nem kell a kutya. Azóta is nálunk van, mára már teljesen jól van, a szomszédunk azóta el is költözött, mint kiderült, amúgy is megvált volna a kutyától, mert nem vihette magával oda ahol költözött. Egyébként se nagyon foglalkozott vele, volt kutyaháza, és kapott enni meg inni, de sétálni sosem volt, semmi. Más kutyákkal még most s kicsit bizonytalan, de próbáljuk szocializálni.
2010. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!