Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi tartása, nevelése?

Mudi tartása, nevelése?

Figyelt kérdés

Most vettem egy 7 hónapos Mudi kutyát.

Miért veszi kicsit gyorsan a levegőt?

Elég félős van esély hogy bátor legyen?

Még ilyen idős korában is hozzá lehet szoktatni más állatokhoz? (Tyúk, kacsa, macska, birka, disznó, tehén, stb.?



2022. máj. 16. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
2022. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
De cuki kis szőrgombóc. Ilyeneket szoktak haszonállatok terelésére is használni nem? Biztos okos állat. Persze, hogy félős amúgy, ha most került hozzád, majd megszokja az új helyét és bátrabb lesz. Bár itt nálunk a szomszédban van egy nagy közép ázsiai juhászkutya és még a macskánktól is megijed, elzavarja a kerítésnél a kis oroszlán. :) Szerintem normális, hogy gyorsan veszi a levegőt, a kutyák elég gyorsan veszik.
2022. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hàt, tenyésztö mit mond ezekre a kèrdèsekre?
2022. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem előbb kellett volna kérdezni és csak utána shoppingolni?!


Új állattal az első utak egyike az állatorvoshoz vezet. Chipátírás, általános állapotfelmérés, szívféregteszt, teljes vérkép. Szóval, ha az állatorvos ezek alapján egészségesnek mondta, akkor nincs baj.


A kutyák életük végéig képesek tanulni, kivéve ha beüt az időskori demencia. A mudik ráadásul félelmetesen okosak és tanulékonyak. Szóval a kérdés inkább az, hogy te képes vagy-e a kutyádat megfelelően tanítani.

2022. máj. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Imádnivaló! 😍 Egy igazi kis szeretetgombóc, imádja a gazdiját, semmi kétség! 💕 Hiperaktív és mozgékony, én még azt is meg tudtam tanítani neki, hogy átugorjon engem, miközben meghajolok (bájos trükkök mindig is léteztek). Egy gon van vele: hogy tipikus magyar, és rengeteget ugat!! Fájj bevallanom, de a miénk 3 gyönyörű év után (kölyökkora óta velünk volt, tenyésztőtől vettük) el kellett vinni az állatmenhelyre a szomszédok miatt. Továbbra is pipa vagyok rájuk, hiszen tényleg ő a *BEST FRIEND* , de néha tényleg idegesített az ugatása.
2022. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!