Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elvesztését hogy lehet...

Kutya elvesztését hogy lehet legkönnyebben feldolgozni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 07:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy,mindenki aki eltávozik az egy űrt hagy maga után...
2022. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. Lesznek napok mikor már nem gondolsz rá, és már nem sírsz ha eszedbe jut, szerintem ilyenkor jelenthető ki, hogy nagyjából túl vagy rajta. Ez telhet hónapokba, vagy akár 1-2 évbe is. De egy kicsit mindig hiányozni fog, akkor is ha lesz mégegy kutyád.
2022. máj. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egyik 2006-van tűnt el 13 évesen.nagyon családtag volt minden heppjével. Még mindig olyan érzés mintha tegnap lett volna és bármikor visszajöhetne.
2022. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 10 éve halt meg a "főkutyánk" (mert azóta van/volt másik) de a mai napig nagyon hiányzik és ha belegondolok a sírás fojtogat, holott nem vagyok sírós fajta. Szóval a kérdésedre nem tudom a választ.
2022. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Hisz családtagok. Az tud segíteni, ha nem egyetlen kutya, és a távozásával nem válnak teljesen üressé, lakatlanná a megszokott helyei, nem lesz őrjítően nagy a csend és nem borul fel teljesen az addigi napi rutin. Így sem könnyű, de egy fokkal elviselhetőbb, számomra legalábbis.
2022. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Én a macskámat veszítettem el. Akiért rengeteget küzdöttünk. Én úgy tudtam jobb kedvre derülni, mert elfeledni nem tudom, hiányzik még is... de úgy könnyítettem magamon, hogy minden bánatom a sírjánál elmondtam neki.
2022. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Van baj.
2022. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy. Idővel jobb lesz, de... én ezt úgy jellemezném a saját tapasztalatom alapján, hogy idővel éled tovább az életed, nem gondolsz már az elhunyt kutyusodra annyit, és újra boldog vagy, tudsz nevetni, éled tovább az életed, minden okés, viszont érzed, hogy valami hiányzik az életedből. Az az üresség... szerintem mindig is ott lesz.


Pont egyik nap láttam valakinek a posztját facebookon, aki épp elvesztette a kutyusát. Nem tudom, hogy ezek a saját szavai vagy sem, viszont ezt írta a poszthoz, amit le is képernyőfotóztam, mivel tényleg annyira igaz és én is így érzek ezzel kapcsolatban. Ez volt a szöveg:

"Azt mondják az idő minden sebet begyógyít. De ezt csak az állítja, akinek még igazán nem fájt semmi. Az igazi fájdalom ott marad, emlékeztetve arra, hogy mit veszítettél és mit engedtél el. Olyan beforr majd hirtelen újra feltépődik a seb. Akár egy gondolattól, egy álomtól, egy szótól. A fájdalom bennem él örökre."


Amúgy szerintem is segít, ha van még egy kutyus. Mármint ha van egy "hátramaradt" kutyus. Mert például én még most sem tudnám elképzelni, hogy új kutyát vegyek, viszont ha már alapból két kutyád volt, és abból egy baba hátramaradt, az szerintem nagyon "hasznos". Jó, hogy azért meg lesz a napi rutin, lesz kit etetni, sétáltatni vinni... Persze van, aki az egyik kutyája halála után rögtön vesz másikat is.. én őszintén nem tudtam volna megtenni, még most se. Az nálam csak rontott volna. Viszont, ha valaki úgy érzi, hogy neki egy új kutya segítene...

2022. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4%
Be kéne tiltani az állatok kategóriát. 😅
2022. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak bizonyos érzelmi intelligencia feletti embereknek hozzáférhetővé tenni.
2022. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!