Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyibe kerülhet egy mudi...

Kb mennyibe kerülhet egy mudi kiskutya tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
150-250 kozott
2022. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
100-150 ezerért már lehet venni. Olcsóbb, mint a többi fajta, mert magyar.
2022. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem azért, mert magyar, hanem mert nem ritka...
2022. máj. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
#3 A kutyafajták árát nem a ritkaság határozza meg. Nagyon sok mindentől függ, a tenyészszülők érdemeitől, vérvonalától kezdve a színig minden. A magyar kutyafajták alapból olcsóbbak.
2022. máj. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Mudit én mondjuk mudi fajtamentéstől hoznék el, mudi pont az a fajta, ami tenyésztőtől származva sem kimondottan sokkal stabilabb mint a fajtamentésnél lévők.


Persze kérdés, hogy kiállítási vagy munkacélra szeretnéd, de a munkacélra tenyésztettek között is nagyon sok ideggyenge példány van, ami kölyökkorban nem feltétlenül fog még kiderülni, ha terelés a célod.

2022. máj. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

"A magyar kutyafajták alapból olcsóbbak."


Nem is értem miért...

Nézd, tudom, mik tudják befolyásolni, tenyésztői szakmát tanultam, de az azért igen csak tud nyomni az árán, hogy a fajtából van mondjuk max 2 tenyésztő egyáltalán vagy mondjuk 8-10 is... mivel utóbbi esetben azért jobban tudsz válogatni is, másrészt csak sűrűbben van elérhető eladó kiskutya. Amelyik ritkábban elérhető, nyugodtan adhatja akár 300ért, mert akinek tényleg kell a fajta, le fogja rakni az összeget érte. Ennyi egyszerű. Nyugodtan lehet lepontozni. Egyébként a gyakori népe javában pont nem az a közeg, ahol érdeme van annak, hogy ilyen kiállítás, olyan eredmény, ilyen szülők, olyan képzettség, stb...

2022. máj. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Azt meg tudja valaki mondani, hogy az elsö válaszom miért lett lepontozva?


Elmondanám, hogy magam is a tenyésztöi körökben mozgok. Pontosan tudom, ki mennyiért adja a mudikat.


A 150-250 az pont reàlis. Nyilván nem fogok, de név szerint tudnám mondani, melyik kiskutya mennyibe került mondjuk az elmúlt fél, egy évben…


Tudsz oersze venni 80-120ért is, de az olyan is lesz. A neves tenyésztök nem mennek 150 alá, csak szólok.

2022. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Idejott biztos valami "aranykoszorus" tenyeszto. :D



Egyebkentca feljebb levo hozzaszoloval egyetertek, valoban sok a labilis mudi meg tenyeszetbol is, nekem munkacelra kellett kutya, eredetileg mudit szerettem volna, borzalmas ami le van hozva egy-egy alomnal, meg a dragabb tenyeszeteknel is. Igy emiatt lett munkavonalu kelpiem. 2 evig kerestem megfelelo kutyat, vegul fajtat valtottam.

2022. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Annyit irtam, hogy tenyésztöi körökben mozgok, azt nem, hogy magam is tenyèsztenèk, kis butus ;)

Màsrèszt, ki tudná jobban a kutyák árát, mint egy aranykoszorus tenyèszto, ugyebàr. :)


Habár veszett unszimpi vagy utolsó, és a kèrdèst nem vàlaszoltad meg (le se fosom, h kelpied van vagy aranyhorcsogod, nem ez volt a kèrdés), azzal egyet èrtek, hogy sokszor agyrém, ami megy egy-egy alomnál. Ezért körültekintöen kell vàlasztani, mudiban is, mint minden más fajtàban.


Az àrak ettöl fuggetlenul viszont 150-250 kozott mozognak még mindig. :)

2022. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Jaja, es korultekintoen is valasztottam, mivel 2 evig kerestem, de nem volt normalis egyed arra a celra, ami nekem kell, igy lett fajta valtas. Ez nem tudom miert unszimpatikus tolem, svajci feher juhasz is nagyon tetszik, koztudottan ideggyenge szinte az osszes es erosen epilepsziara hajlamosak mert tul lettek tenyesztve.


Hobbi szintre lehet jo egy jo tenyesztotol elhozott mudi, akivel esetleg meg hobbi szinten agilityzni, flyballozni is lehet. Viszont ideggyengesegtol fuggetlenul egy vegtelenul beszedes kutyarol van szo kerdezo, aki nem csak akkor ugat, mikor kell, leszoktatni pedig nem fogod tudni rola, mert fajtajelleg.

2022. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!