Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szaporító és a tenyésztő...

A szaporító és a tenyésztő között mi a különbség olyat téren, hogy minden tüzeléskor elleti a kutyát? Tudom a betegségekre szűri a tenyésztő, ez nem kérdés. Hogy 1 évben 2x szül az rendben van tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 06:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg még évente egyszer is sok, nemhogy kétszer. Ettől még lehet bejegyzett tenyésztő. Más kérdés, hogy nem etikus.
2022. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudok tenyésztőt nem is egyet, akinél sorban állnak mikor fog tüzelni már. Nyilván nem hagynak ki egyetlen tüzelési alkalmat sem, a bevétel miatt. Ez szerintem nagyon nem jó a kutyának.
2022. máj. 21. 07:11
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én is ismerek hasonlót nem is egyet. Bár nekik nagy a falka, így nem tudom besaccolni mennyi időnként van ugyanannak az anyának kiskutyája, de hogy van évente kétszer, az biztos. Csak szerintem nem egytől.
2022. máj. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Igen, sajnos sok az etikátlan “tenyésztö”. Jól látod, egy èvben kètszer elletni az nem okè. Általàban 1-1,5 èvet ki szoktak hagyni ket alom kozott. Tehàt, nagyjábol 2 èvente egy alom, az oké.


A baj tényleg az, hogy sok tenyésztö inkább nevezhetó sajnos papiros szaporitonak. :( plusz, kezdo kutyaskent ebbe annyira bele sem lat az ember. Van csillivilli honlap, szep szavak, de amikor evek ota benne van egy adott fajtaban az ember, akkor jon ra csak igazan, hogy mi is a valosag. :(


En pl imadom a nagyobbik kutyamat, de soha soha tobbe nem vennek attol a tenyesztotol, ahonnan o szarmazik. A kisebbil kutyus nem hiaba van mashonnan, pedig ugyanolyan fajta. Nagyon meg kell nezni meg tenyesztok kozt is, ko nevezheto tenyleg etikus tenyesztonek, akinek nem a penz a fontos, hanem a fajta.

2022. máj. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Egy etikus tenyeszto egy szukatol maximum 4 almot hoz le a kutya egesz eleteben. Az nem normalis, ha evente ketszer elleti vegkimerulesig.
2022. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

A Meoesz-nél komoly szabályozások vannak, hogy mikor lehet elletni a kutyát. Nem lehet minden tüzelésnél befedezni, még minden másodiknál sem! Egyszerűen nem kapnak tk-et a kölykök.

Honnan szedted ezt, kérdező? Csak úgy kitaláltad?

2022. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
6. Hidd el megoldják. Szerinted amikor opcionális a tk, azt hogy oldják meg? Hivatalosan az sem mehetne.
2022. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

6-os: nincs ilyen szabály, plusz, maga a fedeztetés nem MEOESZ szinten van szabályozva, hanem fajtaklub szinten. Fajtànkènt és fajtagondozó egyesületenkènt (akiknél be van regisztrálva a tk) eltér a szabályozàs.


Mondok egy egyszerü példát: x fajtában A-B-C csipovel lehet tenyèszteni, y fajtában meg pl csak A-val. Az egyik fajtaklub tenyèsztésbe engedi a nem standard szint (ami a hivatalos fci stabdardban nem szerepel, mint szin), a masik szervezet pedig nem.


Ezekkel nem a MEOESZ foglalkozik, hanem a fajtagondozo szervezetek. Es azt ne akard meg tudni, mik mennek az ilyen egyesuletekben, jobb az àldott tudatlansàg, hidd el! :)

2022. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a laikus ember honnan tudja hogy melyik szülőpártól van a kölyök, hogy lehet ezt bizonyítani, ha van a tenyésztőnek több kutyája?
2022. máj. 21. 16:31
 10/15 A kérdező kommentje:
6os ez hülyeség. Amikor én kerestem kölyköt ősszel akkor is mondta a hölgy hogy a kinézett alomnak már van gazdájuk, de a következő tavaszi alomból majd foglaljak. És ezt csinálják macskánál, tengerimalacnál stb. Zsinórban szaporítják.
2022. máj. 21. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!