Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már, hogy eljutottatok...

Volt már, hogy eljutottatok arra a szintre, hogy azt mondtátok, "oké, akkor fulladj meg!"?

Figyelt kérdés
Amikor a kutya hosszú idő tanítása, nevelése után is úgy van vele, ő húzni fogja a pórázt, de már annyira, olyan nagy izgalommal magában, hogy már fulladozik, miközben én, a gazdi akkor is tartom magam ahhoz, hogy normálisan megyünk, nem engedek neki. És akkor már azt mondom, hogy oké, fulladj meg, lexarom, de az örök kisgyerek (most 6 éves, 4 éve van nálunk) inkább húzza csakazértis!!! Apámnál nem húzza, amikor nagyritkán leviszi sétálni, és pórázzal, mert egyébként mindig póráz nélkül van, mert rá hallgat. Jólelkű kutya, és nagyon okos, tényleg nagyon, és agyafúrt is, de a pórázt mind a mai napig képes húzni. Nem mindig, de gyakran. Pedig nem hagytam rá, hogy oké, csinálj, amit akarsz, csak hát az elején még szó szerint nem volt hozzá erőm, hogy visszatartsam (első családja vagyunk, és a környéken sok felfedezendő szag volt, nem hibáztatom a kíváncsiságért, nekem nem volt elég erő a karomban, most már fél kézzel is tartom).
2022. máj. 22. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tűnik hogy nálatok inkább az apádat érzi a falkavezérnek, ezért nem húzza nála a pórázt.
2022. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyan önfejű kutyák akik addig húznak amíg egy jó nagyot be nem hánynak.
2022. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg eszköz van már, amivel meg lehet akadályozni, hogy egy kutya húzzon. A legjobb szerintem a halti, aztán az elöl karikás hám, de persze ezekhez hozzá is kell szoktatni.


Ha van udvarotok, vagy a közelben van futtató, séta előtt fárasztd le kicsit a kutyát.


Szerintem neked egy kutyasuli is jót tenne, mert a leírtak alapján a kutyád teljesen jól kezelhető, csak te stresszeled túl.

2022. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha húz, akkor ráhagyod. Ha nevelted és nem hagynak rá, nem húzna. Gondolom csak próbálod leállítani, de nem tudod, tehát ráhagyod, így mégis húz. Meg kellene tanulnod jól nevelni őt. Nem a kutya hibája, ha következetlen vagy, vagy nem értesz hozzá.
2022. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megrántom, leültetem, rászólok, megállok vele - nem hagyom a kutyára.
2022. máj. 22. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

De ráhagyod, hiszen mint írod, ennek ellenére húz téged. Megint csak: ha nem hagynád rá, nem is húzna. Igen, tudom, a következetesség egy nehéz téma, a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy valójában mit is jelent.

Az, hogy próbálgatod leállítani, ráncigálod meg leülteted, nem jelenti azt, hogy le is állítod a húzásról.

2022. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá attól, hogy húz engem. Ha nem rántok rajta, ültetem le, szólok rá, stb, stb, stb, akkor ennyi. Megverni nem fogom, máskülönben már 4 éve nem hagyom neki, és amikor szépen csinálja, kapta/kapja érte a jutalmat.
2022. máj. 22. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

4 éve nem hagyod neki, hogy húzzon, de csak húz a szemétje. Akkor most hogy is van? Most döntsd el kérlek.

Ha nem hagyod neki, nem húz. Ha nem hagyod, hogy kimenjen a kapun, nem fog kimenni a kapun. Ha mégis kimegy, akkor hagytad neki. Ez ennyire egyszerű. Viszont ha nem hagyod, tehát nem húz, akkor mi is a gond és kérdés?


Keress fel egy kutyaiskolát, ahol segítenek neked abban, hogy megtanulj helyesen nevelni.

2022. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Betartod a sorrendisegi szabalyokat?

Ha igen es ugyis huz,akkor nem futtok eleget. Ugye nem jarsz vele futni rendszeresen? Mert van az a mozgashiany,ami felulirja a jolneveltseget.


A visszafordulasos modszert csinald. En 8 honapig gyakoroltam vele napi 5 percet.

2022. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Kutyaiskolában jártatok vele?
2022. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!