Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most nem bántja a kutya a...

Ha most nem bántja a kutya a macskáimat, akkor később se fogja?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kutyát, 8 hónapos kan, közepes méretű. Chip nem volt benne, hirdettük, de senki nem jelentkezett érte, így kapott oltást és behoztam a házba (előtte a garázsban volt)

Van nekem több cicám is. A kutyus 2 napja van bent és bár futkározik velük, én úgy látom játék csak, illetve ha utoléri akkor nyalogatja a fejüket.

Ha így kijön velük, akkor meg is tartjuk. Kicsit még félős és ezért nem is tudom, hogy ha majd felbátorodik, nem-e bántani fogja a cicákat.


2022. máj. 22. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogja bántani..
2022. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű
2022. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
az enyém évekig elvolt vele aztán rosszul kelt egyszer és ketté tépte
2022. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sosem bántotta a cicákat. Aztán egy nap nem vette figyelembe, hogy 50 kiló és ami neki játék, az egy kölyök macskának a csontját töri. Nem kell ebbe feltétlen szándék. A baleset mindig megtörténhet, ahogy nálunk is megtörtént. Nyilván ezer egy kutya él együtt macskával és abból egyszer történik baj. Tehát nem kell rettegni.
2022. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Tarsd meg a kutyat. O legalabb hasznos es okos allat.
2022. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hónap körüli és elvan vele nem valószínű,hogy gond lesz. Ha erősebben hajkurássza akkor érdemes rászólni.


Nagybátyám foxija mondjuk kinyírta a macskát. Pedig 8 hetes volt mikora oda került,együtt aludtak,elvoltak aztán 1 éves kora körül valami kattant nála és kinyírta a cicát.


Bár a foxik mellett más állat nem is tartható. Túl erős a vadászösztön.

2022. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem valószínű hogy bántaná, esetleg véletlenül. Viszont ha felügyelet nélkül vannak, a legjobb ha szeparálod őket, baleset is történhet, meg az is lehet hogy egyszer túlságosan bekapcsol a kutya vadászösztöne. A macska meg ha menekül, csak tovább ront a helyzeten. Nem szabad elfelejteni hogy állatokról van szó.
2022. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért még pár hétig nagyon legyen rajta a figyelmed. 8 hónapos, kamasz, érnek az ösztönei és 2 nap után még nem érzi magát ténylegesen otthon. Felügyelet nélkül még egy ideig biztos nem hagynám egyedül a macskákkal.
2022. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a kutya elég fiatal, akkor nem fogja bántani őket.

2022. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!