Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit és milyen sorrendben...

Mit és milyen sorrendben érdemes megtanítani egy kutyának?

Figyelt kérdés
Ül, áll, fekszik, hozzám, marad, helyedre, stb.
2022. máj. 23. 06:23
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ahol én voltam, ott az volt az első, hogy kövessen (lábhoz), úgy kellett vele menni össze-vissza, aztán ha megállsz vele, akkor “ül” és üljön le.

Illetve ezen a ponton mindig el kellett 1-1 kutyát vinni a többi előtt, hogy azok fegyelmezetten ülve maradjanak.


Ezután már magamtól csináltam a fekszik, peng, pacsi, jobbra fordul, balra fordul, ballal pacsi, mindkettővel pacsi. Nekem ez volt a sorrend.

2022. máj. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ez volt a sorrend:

ül, gyere

helyedre, marad,

fekszik, hagyd

Ezek amikre nekünk a hétköznapokban szükségünk volt, hogy a kutya tudja. De ezeket követően egyéb parancsokat is tanítottunk neki, csak hogy eddzük az agyát. Ilyen a: pacsi, kézfogás, forog, fel (kétlábra állás), tánc (kétlábon állva forogni) ugrás (akadályokat átugrani)

2022. máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

A legfontosabbat hagytad ki, ez legyen az első. Ez pedig a "NEM!" tiltószó. Utána amitket felsoroltál már tetszőleges sorrendben taníthatóak.

Nekünk a suliban az első a "Hozzám" parancs volt, amikor beül veled szemben egészen a lábad elé, és téged figyel. Majd a beforgatás lábhoz a "Lábhoz" szóval. Ezután ,hogy ottmaradjon, ha te ellépsz tőle. Majd láb mellett fektetés, ezután fekve maradjon ha ellépsz, stb.

2022. máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Behívás a legelső.
2022. máj. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

A szabályokat ha egy alacsony szinten is, de azonnal el kell várni, nincs olyan, hogy fél évig felzabálhat mindent az utcán, mert az ülnél tartotok csak.


A trükköknél meg teljesen mindegy, de ha egy nehezebb trükk a cél, érdemes valamilyen butított verzióval kezdeni. pl ajtóbecsukás előtt pacsi vagy orral kézre bökés tanítása. Ajtónyitás tanítás előtt meg a hozd, fogd vezényszót érdemes megtanítani.


Alapszabály, hogy kölyökkel nem csinálunk olyat, ami terhelné a csontjait, izületeit, tehát nincs ugráltatás, tolatás, piti, két lábon járás, szlalom, túl sok palló és palánk.

2022. máj. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk a kutyasuliban az első feladat az volt, hogy figyeljen ránk a kutya, minden további feladatot, legyen az valami elvárt viselkedés vagy trükk, ebből indítunk, hogy kérjük a kutya figyelmét. A csoportban van kölyök és felnőttként mentett is.
2022. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kiknek nem tetszett, hogy a kutya figyelmét magunkra irányítani az első, cseszheted az egész oktatást, ha olyan ingerbe futtok bele, amivel még nem volt dolgotok, és nem tudod a kutya figyelmét magadra vonni, csak kiabálsz hiába az alkalmi süketté vált kutya után, hogy jöjjön vissza. Rengeteg ilyet láttam már.
2022. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7 itt minden proli azért húzza le a másikat, hogy hátha ettől az ő válasza magasabb lesz. Ne keress logikát.
2022. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végülis nem az én kutyám fog világgá szaladni, ha nem elég érdekes neki a gazdi. :-) Van egyébként a csoportban olyan, aki más kutyasuliba is járt korábban, és nem vált be nekik az ott tanult módszer, itt meg szépen haladnak. Van olyan is, akinél pont elő is jött ez a téma, hogy más inger érdekesebb a gazdinál, és hogyan vonja magára a figyelmét. Az enyém meg előéletes, van, amitől fél, olyankor muszáj lenyugtatnom, és egész szépen haladunk a semlegesítéssel az itt tanultakkal, már le tudtam fektetni az orvosi rendelő ajtaja előtt, ez korábban nem sikerült, menekült onnan, elhúzott, akármilyen szépen jött addig.
2022. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!